Feed Poslední komentáře
PředchozíDalší
Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:04
Karle, plně s tebou souhlasím, nebyli to lehké roky, ale stále jsme někomu trnem v oku. myslím, že je to ale jen závist. Každý měl možnost vydat se touto cestou. Na Slovensku teď vedou žabo-myší válku na téma starobních dúchodú, na které mají bývalí vojáci z povolání nárok ze zákona. Někteří představitelé parlamentu tu však mají právní bezvědomí a tak lidem předhazují opravdové " perly" ducha.

Zdraví tě tvúj spolužák z PGS Pepa S.

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:04
Musím uznat, že článek je napsaný velice objektivně. Jak jsem se kdys vyjádřil, poznal jsem několik schopných lampasáků, ale převážně většina byli hlupáci. Jenže tak to je i v civilním životě. Ano, systém ten fungoval jeko perpetuum mobile. To jsem zjistil po půl roce na vojně. Semlel mě jako kafomlejnek. Přicházivší novicově z vojenských škol záhy poznali co je realita vojáka z povolání. Pošťaci-rotný až nadprapočík s námi debatovali o civilu a společně popíjeli tajně donešené pivo. Poručíci se stali veliteli rot a čekali od nás starých kázeň a podporu. Nadporučík se stal velitelem praporu a očekával výsledky. A nimi stál king kong-velitel útvaru, co jen zakazoval a přikazoval a chtěl výsledky. Jenže ouha, velitelé tanku, střelci a řidiči najednou spadli do podprůměru a útvar byl ve sračkách. A tak jsme jezdili na střelby a jízdy s tím, že nejsou osádky secvičený a chyba je v nás. Ano, byla, protože jsme nechtěli. Jaký je úžasný pocit slyšet náčelníka divize, jak před vojáky základní ...

[ Pokračování ]

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:04
Dobrý den,

musím jen souhlasit s p. Kunovskim. Jen co jsem příšel do civilu a je to už dvacet let, ještě jsem si nezvykl na to, že není na lidi spoleh...

por. v.z. Ing. M. Šrámek

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:04
Dobrý den. pane Kunovski.

Byl jsem i u bojového útvaru v Klatovech(1735), takže mohu porovnávat a vím jaké to tam bylo. Je pravda, že ve Vyškově to bylo takové "pomalejší" a klidnější. Ale i u bojováku se to dalo vydržet.

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:04
Vážený pane Bahňáku,nezlobte se na mne,ale musel jsem se jen pousmát nad Vašim názorem.Je vidět,že jste nesloužil nikdy u bojového útvaru.I když už to je 40 roků co jsem vojenskou školu ve Vyškově opustil,tak si dodnes pamatuji na výcvikový prapor nahoře nad školou-Vy jste tam byli většnou řidiči a to ještě pečlivě vybrani.Ale život tam a u bojového útvaru na plných počtech tak to je úplně něco jiného.22 let jsem sloužil u dvou bojových útvaru přál bych Vám mít na rotě vojáky,kteři měli odseděno několik roku po kriminálech,kteří vyrostli v děckých domovech,romové,kteří jen tak tak zvládali služební jazyk a neuměli někteří ani číst a psát.A ty jsme museli všechny vychovávat.Jen tak namátkou cca kolem roku 1974 jsem měl na rotě vojáka,který si odseděl 12 let v Leopoldově za vraždu. Dodnes ho vidím,jak jsem ho po jednom průšvihu předváděl na denní hlášení k vel.pluku.Ten jej potrestal 21.dny vězení a dotyčný se usmál prohlásil:"Když jsem vydržel 12 let v Leopoldově vydržím i 21.vězení...

[ Pokračování ]

Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé