Feed Poslední komentáře
PředchozíDalší
Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:04
Nevím o co Vám jde, pane poručíku. Vy jste asi studoval ve Vyškově a je Vám proti srsti názor záklaďáka. Že?

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:03
pane Bahňák, co názor to perla, pochopil jste o čem byl vůbec obsah článku?

por.v.z. Ing.M.Šrámek

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:03
Dobrý den, pane podplukovníku.

Nevím, co jsem Vám vložil do "huby". Jen jsem napsal svůj názor.

Byl jsm na vojně u zabezpečovacího útvaru VVŠ ve Vyškově. Denně jsem se setkával s absolventy školy a vím, že většina z nich, nadávala na své velitele, možná i víc, než záklaďáci. A jak mohli tak se zašili a nebo se rozkaz snažili obejít. I za tu cenu, že by mohli být potrestáni.

Možná, že se to nezdá, ale já si práce důstojníků vážil. Ale jen těch "normálních". Hrozně mně štval typ důstojníka, který od vojáků chtěl znalosti a dovednosti, které, když měl ukázat, sám nezvládl. A z toho nejvíc pramenila neúcta VZS k VZP .A "normální" myslím ty, kteří ovládali svůj obor a měli záklaďákům co dát.

Dodnes rád vzpomínám z Vyškova, na mjr. Majera, npor. Frnku, mjr. Křížka, plk. Poklopa, genmjr. Havalu. A mjr. Ržonsu a mjr. Bílka z Klatov.

To pro mně byli důstojníci, kteří zbytečně nekecali a kteří byli schopni něco vojákům dát.

Zdravím.

K.H.

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:03
Také názor. Nikde jsem nepsal, že mne ubylo dělat rajony. Naopak ten přechod k realitě nebyl tak velký. To, že naši nástupci měli lepší podmínky, jim spíš ublížilo. Neznáme se a přesto mi vkládáte do "huby" to co jsem neřekl.

Ale jak je napsáno: Nikomu se nesnažím jeho zkušenosti vyvracet.

pplk. Ing. Karel Runkas vv.

Re: DŮSTOJNÍKEM ČSLA ... od z archivu v 23 zář 2014, 21:03
Dobrý den.

Hned ve třetím odstavci, jste ukázal, že lampasáci, brali záklaďáky jako póvl.

To je hrůza, spát v barákách po Němcích a dělat rajóny. To se pro budoucího důstojníka přece nehodí a ponižuje ho to.

Víte, já jsem v tom Vyškově byl jako záklaďák a spal jsem v jednom z těch baráků po Němcích,"taky celá četa na cimře", a dělal rajóny. A taky mně neubylo. Vám samotnému se vojenský řád zajídal a jiné jste ho nutil dodržovat.

A to, že jste nemohli z armády odejít? Tak jste tam neměli lézt.

Ale ono je určitě lepší být v kasárnách, než makat ve fabrice nebo na poli. Ono zas tolik pakárny pro lampasáky nebylo. Většina se jich v armádě jen flákala, a snažila se přežít ten den v práci stejně, jak ti, jak vy říkáte, nepříspusobiví vojáci ZVS.

Jo a k těm platům. Ženská ve fabrice na lisu, dělala za 4 Kčs na hodinu. A nebyla to práce lehká. Za směnu jí prošlo rukama 16,5 tuny ocelových plechů. Takže raději nesrovnávejte práci lampasáka a dělnice ve fabrice.

A na konec. Věřím to...

[ Pokračování ]

Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot]

cron