Feed Poslední komentáře
PředchozíDalší
Re: NASAZENÍ LIDOVÝCH MILICÍ V SRPNU 1968 od z archivu v 20 zář 2014, 11:39
Že v roce 1970 jsem jako záklaďák narukoval k tankovému pluku v Týně nad Vltavou, kde nám bylo sděleno, že celý pluk i celá divize se podílely na potlačování nepokojů v Praze v předcházejícím roce (1969).Na což místní politruci byli velice hrdí-do dnes nechápu na co mohli být hrdí. Též by mě zajímalo, zda soudruzi milicionáří o svém nazasezí v Praze vykládali o tom po roce 1989 i svým dětem a vnukům. Jistě se měli čím chlubit.
J.Vraja

Re: LIBYE - VOJENSKÁ VÝPOMOC od z archivu v 20 zář 2014, 10:16
Jo,jo,roky 1977-1978,Benghází už je to hrozně dávno,ještě nějaké vzpomínky zůstaly.Pokud se někdo ozve budu rád.
K.Kunovski

Re: LIBYE - VOJENSKÁ VÝPOMOC od z archivu v 20 zář 2014, 10:15
Výborný článek, který oživil mé vzpomínky na roky 1980-82, které jsem tam trávil na letišti v Sirtě.

Zdeněk LKN

Re: STRAVOVÁNÍ VE VVP od z archivu v 20 zář 2014, 10:10
Chci jen pana Ing.L.Průchu opravit a to hlavně v tom,že vycvikový rok začínal 1.11 dného roku a trval do 31.10.následujícího roku,a dělil se na Zimní výcvikové období od 1.11-31.3.a Letní výcvikové období od 1.4-31.10,kdy měsíce duben a říjen byly vyčleněny pro příjem a výcvik nováčku a v měsíci dubnu a říjnu,se též prováděla příprava techniky na letni a nebo zimní provoz.V měsíci dubnu a říjnu se též prováděly údržby VVP.
K.Kunovski

Re: PŘÍPRAVA VOJÁKA NA BOJ 2. od z archivu v 20 zář 2014, 09:44
Když si dnes po, 40 letech vzpomínám na moji ZVS, musí říct, že v té době mě hodně sra... vadila. Ovšem s odstupem let a s nabytím životmích zkušemostí si musím přiznat, že podobný zážitek by zejména některým jedincům dnešní mladé generace udělal velmi dobře. Možná by pochopili, že život není jen o vlastním ego, ale že musí se podřídit nějaké disciplíně, byť by se mu to nelíbilo. Sloužil jsem 1967-69 a nikdy jsem v té době klasickou šikanu nezažil. Ano běhali jsme v masce a atombordelu po hřišti, ale to není šikana. Rozhodně to nepovažuji za úplně ztracený čas. Mnoho věcí jsem pochopil.

Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Google [Bot]