Feed Poslední komentáře
PředchozíDalší
Re: NEJLEPŠÍ HRANÝ FILM od z archivu v 19 zář 2014, 22:47
Zařadil bych do této galerie i film Tichá bolest (1990) a také film Každý mladý muž (1965).

Re: NEJLEPŠÍ HRANÝ FILM od z archivu v 19 zář 2014, 22:47
Smím li se přidat k hodnocení této filmové galerie, je pro mne absolutní jedničkou, s vynikajícím obsazením, film Copak je to za vojáka. Seriál Chlapci a chlapi, především pak části z VVP, nebo kasáren, co živě připomínají osobní vzpomínky. Dávám tedy také plný počet bodů.

Re: NEJLEPŠÍ HRANÝ FILM od z archivu v 19 zář 2014, 22:47
Na film Copak je to za vojáka mám zoôár humorných spomienok, lebo sa natáčal

v našej posádke,štáb bol ubytovaný na našej slobodárni.Je to vynikajúci film.

Viacerý starší dôstojníci mi hovorili, že dej románu "Černý baroni" sa z časti odohrával v posádke kde som dlhé roky slúžil.Osobne som si Oslobodenie pozrel

vlani keď ešte bola v ponuke káblovej televízie Moskva. V máji minulého roku premietali veľa vojnových filmov. Mal som Vianoce.

Re: NEJLEPŠÍ HRANÝ FILM od z archivu v 19 zář 2014, 22:47
všetky príbehy mali niečo do seba a hlavne dneskajším mladým chlapcom chýba vojna keď si sa nemohol dostať domov až po roku ,aspoň by si vážili viac svoj domov a mali aj rešpekt pred druhým.

Re: NEJLEPŠÍ HRANÝ FILM od z archivu v 19 zář 2014, 22:47
Slúžil som a na vlastné oči zažil Čiernych barónov, myslím , že uniformy boli stiahnuté v roku 1970 a nastúpilo žel. vojsko. Takže tento film je aj zábavný, aj poplatný dobe vzniku, tak ako aj iné novodobé výtvory. Rád by som zohnal Oslobodenie I-V. V tých časoch sa mi zdal dosť realistický, som zvedavý, ako by som to hodnotil teraz.

Chýba mi zmienka o TV ser. Hláska, alebo tak podobne, z prostredia pohraničia a PVOS.

Ja osobne som si film Čože je to za vojáka vyhodnotil ako najlepší už v minulosti.Je to film z doby, keď vojáci boli vojákmi, keď nebol problém vystrieľať 1-2 zásobníky z 58, hodiť si 10-20 granátov, ale aj ked uprostrd presunu po niekoľkých km sa hodil slzák a rota podvodníkov sa rozbehla s poldenným plačom po úbočí.

Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Žádní registrovaní uživatelé