FORUM.CSLA.CZ


http://forum.csla.cz/blog.php?u=56&b=166&sid=673953e38f957fcd3b9f24bd0411b00b

Autor:  FORUM.CSLA.cz [ 23 zář 2014, 21:33 ]
Blog Subject:  PLUKOVNÍK OLDŘICH TALÁŠEK

PLUKOVNÍK OLDŘICH TALÁŠEK
Obrázek
"Dokud dýchám, doufám..."

Životní příběh československého důstojníka Oldřicha Taláška, absolventa Vojenské akademie v Hranicích na Moravě po jejímž absolvování byl přidělen k cyklistickému praporu 2, kde jej zastihla okupace. Po zapojení do Obrany národa odešel za hranice vlasti bojovat proti nacistům a to v řadách pěšího pluku 1 ve Francii. Po její porážce ustoupil do Velké Británie, kde později prošel parašutistickým výcvikem a v roce 1944 s 2. československé samostatné paradesantní brigádou nasazen ve Slovenském národním povstání. Po válce se stal prvním velitelem pěšího praporu 71 československých parašutistů v Zákupech a v roce 1951 byl z armády vyhozen. Autor sleduje jeho životní osud až do jeho smrti a následně všechny kroky, které vedly k očištění jeho jména do roku 2012. Publikace vychází v březnu 2013. Autorem je nám známý Martin Vaňourek. Stejně jako přecházejících titulů o brigádním generálovi Josefu Eretovi, podplukovníkovi Josefu Otiskovi a plukovníku pěchoty Bohuslavu Malečkovi je publikace Plukovník Oldřich Talášek čtvrtou publikací z edice vojenských osobností naší armády. Publikace je doplněna úvodním slovem plk.Ing. Karla ŘEHKY, velitele 601. skss v Prostějově. Je tištěna na kvalitním křídovém papíře stejně jako předchozí práce. Obsahuje na 80 stran textu a fotografií, které nebyly většinou dosud publikovány.

K zakoupení bude pouze na www.bunkry.cz. Zde je možno objednat i předcházející práce autora : Ještě v letošním roce bude následovat publikace o pplk. i. m. Jaroslavu ŠVARCOVI u příležitosti 100. výročí jeho narození. V následujícím roce vyjde také knížka o Janu KUBIŠOVI. Její náklad bude v omezeném množství distribuován touto cestou veřejnosti. Vyjde v polovině měsíce března a je možno ji objednat již dnes na uvedené internetové adrese.Komentáře

Autor:  z archivu [ 23 zář 2014, 21:33 ]

Cejen napsal:
Plukovník Oldřich Talášek byl od roku 1947 prvním velitelem pěšího praporu 71 - Československých parašutistů v Zákupech. Jeho portrétní fotografie v současné době zdobí galerii velitelů 43. výsadkového praporu v Chrudimi. Prapor nese hrdý historický název 71. prapor československých parašutistů.

Autor:  z archivu [ 23 zář 2014, 21:34 ]

Cejen napsal:
Sděluji zájemcům, že knížka již vyšla a je k dostání za 99.-Kč + poštovné a balné tedy ( 146.- celkem ) na adrese www.bunkry.cz. Upozorňuji, že do prodeje bylo uvolněno pouze 100 ks z nákladu, proto platí staré vojenské : kdo zaváha ... !!! Váš Čejen

Autor:  z archivu [ 23 zář 2014, 21:34 ]

PARAGUNS napsal:
Diky za doporuceni Cejene, knizku uz mam a stoji za to stejne jako podobna publikace o Josefovi Otiskovi z operace Wolfram od stejneho nakladatele.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
www.phpbb.com

Blogs powered by User Blog Mod © EXreaction
www.lithiumstudios.org