ROTNÝ JAROSLAV ŠVARC - ČEŠI SE NIKDY NEVZDÁVAJÍ

Permanent Linkod FORUM.CSLA.cz v 24 zář 2014, 12:50

ROTNÝ JAROSLAV ŠVARC - ČEŠI SE NIKDY NEVZDÁVAJÍ
Obrázek
Vážení přátelé výsadkových jednotek a vojenské historie,
nevím komu mám poděkovat za návrh, který vedl náčelníka generálního štábu k udělení vyznamenání, které jsem dostal, ale jsem přesvědčen, že jste někdo chtěl tímto způsobem ocenit práci, kterou jsem dělal pro váš útvar nebo pro Vaši služební potřebu. Mohu Vás ujistit, že pokud budete cokoliv potřebovat, jsem Vám k dispozici a rád Vám znovu pomohu.

Při této příležitosti bych Vám chtěl oznámit, že s největší pravděpodobnosti v neděli 11. května 2014, tedy k výročí 100. let od narození Jaroslava Švarce, desátníka elitního hraničářského pluku 4 Hlučín, četaře pěšího pluku 2 v Agde a rotného ve výsadku TIN, který měl odstranit největšího českého kolaboranta, bývalého plk.gšt. Emanuela Moravce, který působil ve třetí protektorátní vládě co by ministr školství a národní osvěty, plně oddaný nacistům, bude představena publikace, která popisuje jeho životní osudy.

Je ironií osudu, že rotný Jaroslav Švarc je vůbec po 72 letech prvním ze sedmi statečných parašutistů, který se dočkal samostatné publikace. Doposud žádný jiný z těch, co 18.června 1942 padli v kostele sv. Cyrila a Metoděje se knižního zpracování nedočkali. Jeho osudy navazují na již existující edici, kde vyšel osud brigádního generála Josefa Ereta, podplukovníka Josefa Otiska, plukovníka Bohuslava Malečka a plukovníka Oldřicha Taláška. Jako ukázku Vám zasílám obálku a budu se těšit s Vámi na slavnostním představení o kterém Vás budu informovat a kam bych také řadu z Vás pozval. Do konce letošního roku mám v plánu vydat další tři publikace, takže je se skutečně na co těšit.

Zdraví Vás

Martin Vaňourek

Publikace bude k objednání na http://vanourek.mohelnice.net/

0 Comments Viewed 5488 times

Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Bing [Bot]

cron