Co mám na mysli? - pomoc s identifikací výstroje

Vše co se týká stejnokrojů a další výstroje

Co mám na mysli? - pomoc s identifikací výstroje

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 20:56

Dobrý den,

rád bych požádal místní znalce, zda by mi nepomohli s identifikací výstrojní součástky. Setkal jsem se s ní zhruba v polovině 80. let na letním pionýrském táboře, nad kterým držela patronát rota pohraniční stráže (jaká to si už nepamatuji). Zřejmě od té se na táboře vyskytovalo několik maskáčů, kterým jsme říkali trávák. V té době se tradovalo, že se jednalo o maskáče průzkumáků z 50. let.Podle paměti bych jejich podobu popsal jako "předchůdce HEJKALa".

Zkoušel jsem to hledat na netu a pochopitelně jsem nenašel nic. Fotku samozřejmě nemám. Zajímaly by mě podrobnosti o této součásti vz., použivání od kdy do kdy. Za jakoukoliv pomoc budu vděčný



Díky ahoj Honza
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Co mám na mysli? - pomoc s identifikací výstroje

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 20:56

Travák to může být klasické jehličí (vz.60) popřípadě mlok nebo dub zkuste zadat do google: vz.60 mlok, vz.60 jehličí, vz.60 dubaky ... není to přesně správné označení ale snad pomůže
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Co mám na mysli? - pomoc s identifikací výstroje

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 20:56

Díky za navedení ale ani jedno není ono. Vzpomínám si, že to bylo to celé jednobarevné zelené (nebo khaki) a na tom byly našité "provázky", proto jsme tomu říkaly Trávák (Vypadalo to jako trsy trávy). Mělo i kapuci a myslím i zelenou gázou přes obličej (to už si tak jistý nejsem). Z toho jsme tenkrát usuzovali na průzkumáky, ale teď si myslím že to možná mohlo být pro vojenské odstřelovače (proto jsem psal "předchůdce hejkala").
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Co mám na mysli? - pomoc s identifikací výstroje

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 20:56

Zdravím vás, skúste si pozreť tento odkaz: http://forum.csla.cz/forums/post/7922.aspx možno tam bude ten čo hladáte, celkom podobný vašemu opisu my prišiel ten čisto zelený hejkal :)
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Co mám na mysli? - pomoc s identifikací výstroje

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 20:56

Díky resp. vďaka. :-)))) To je ono. Toto si pamatuju. Viděl jsem jen blůzu a tak mě překvapily ty kalhoty.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Výstroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron