Výstroj strážní služby

Vše co se týká stejnokrojů a další výstroje

Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:21

čest soudruzi,

Dostala se mě do ruky příručka ,,posádková a strážní služba" z roku 1979 a tam jsem si všiml strážního stejnokroje, lépe řečeno nepromokavého pláště pro strážné. Snažím se zjistit o jaký plášť se zhruba jedná.. Dále mi bylo řečeno, že stážní používali i kabáty z ovčí vlny.. Nemohl by mě k tomuto někdo dodat bližší informace, popřípadě reálné fotografie výše zmíněných věcí? Docela rád bych oživil sbírku o tyto dvě věci .) Děkuji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:21

Na strážnici visel hrozně těžkej kožešinovej kožich kterej se snad směl nosit od nějaký teploty dolu, ale už si to fakt nepamatuju. Taky si nepamatuju že by ho někdo nosil. A plášť proti dešti? ......tak to mi fakt už vypadlo z hlavy, takže opravdu nevím (ZVS 81-83).
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:21

Neměl by jste někde fotografii toho kožichu??? .)

Jinak přikládám fotografii toho pláště (naskenovaný náčrtek). Možná někdo pozná...

Obrázek

Trošku jsem se poptal a bylo mě řečeno, že tento plášť používali vojáci v roce 2002 při povodních (mohlo se ale jednat o pozdější variantu...). Údajně by měl být hnědý. Materiál podobný JP-75, ale mnohem lepší kvality. Nezaručuji, že tyto informace jsou stoprocentní..
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:23

Nazdar, pravdepodobne sa jedná o "Plášť pro strážné", k dostaniu bude určite v nejakom armyshope, ak sa jedná o ten typ ktorý myslím, vyrábal sa vo velkostiach 1,2,3 podobne ako rukavice, masky a JP-čka. Ak to bude možné vložím sem aj obrázok, nedávno som ho použil a ak nie je zložený tak ho rýchlo nájde.

Ešte k detailom: farba khaki, zapínanie na 5 gombíkov, velká kapuca (nedá sa odopnúť a je možné ju prevliecť na hlavu aj ked mám prilbu), 2 vrecká na bokoch, vzadu rozparok, plášť je dlhý (vel.2) a pri mojej výške 180cm mi siaha pod kolená. Materiál je rozhodne odlišný od JP-75 a pri používaní sa nedá porovnať.

O kožuchu nemám žiadne informácie, ale tiež by som sa rád nejaké dozvedel.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:23

Díky, za fotku budu rád, abych mohl hned rozhodit inzeráty.....nebude ti vadit, že tu fotku použiji?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:23

Ten kožich jsme ve stráži nosili, pamatuji si, že byl strašně těžký ale krásně hřál. Takže -30°, žádný problém. Jo a ještě jsem si vzpoměl. Na nohách jsme měli filcové válenky. Do nich jsme lezli v kanadách. Ze šály jsme si udělali kuklu, přetáhli ušanku a bylo teplo. Ale asi si umíš představit, že v takovém "ohozu" se nám dost těžko chodilo. Jo a při určitých stupních pod nulou, jsme se střídali po hodině. Ale kolik muselo být si nepamatuji. Jo a ty pláštěnky jsme měli taky.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:23

Jestli má někdo po ruce Zákl.ř..... (číslo už nevim) týkající se strážní služby, tak tam by to mělo být... řekl bych.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj strážní služby

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:23

je to Zákl-Ř-2/č Řád posádkové a strážní služby

Obrázek
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Výstroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron