TV vz. 85 (torba výsadková vz. 85)

Vše co se týká stejnokrojů a další výstroje

Re: TV vz. 85 (torba výsadková vz. 85)

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 17:25

Ano používala sa táto kombinácia uniforma vz.60 a TV vz.85.U nás na útvare sme na zoskoky používali v podstate výlučne uniformu vz.60,kanady vz.60,opasok vz.85 a TV vz.85.Tak isto sa používali iba sumky vz.85 pre Sa-58.Uniformu vz.85 výsadkovú sme na zoskoky a vyvedenia prakticky vôbec nepoužívali.Používala sa len v rámci útvaru.A malú,,torbičku"85 sme síce mali nafasovanú ale prakticky sa nepoužívala vôbec a ak aj tak iba ne prenášanie RF 10 na vyvedení a to tak,že sa pripevnila zboku na torbu.(ale bolo to riešenie oničom!)A ešte aby som sa vrátil k otázke ktorá tu padla ohladom použitia TV pri zoskokoch.Torbu sme ako GK pri zoskoku použili iba 2x(celkovo som na vojne spravil 18 zoskokov),a to preto,že pár ludí ju stratilo pri zoskoku preto,že si lano neuviazali ale iba zaistili karabínkou ktorá na lane bola,a tá sa pri trhnutí roztiahla a torba uletela...no a skúste ju hladat vo VVP!Ale inak bola pri zoskoku v pohode.A ešte k otázke balenia.Ako tu už niekto napísal spacáky sa na vyvedenie nosili málo a na zoskoky vôbec.A ak tak iba v zime.Mali sme iba klasické spacáky a ani lampasákom sa nechcelo nosit tie s nafukovačkou.Do torby sa toho zmestilo celkom dost ale štandartne sme tam nosili v tých dvoch vnútorných vreckách výsadkové KD a náboje do 58čky.Bodáky sme používali iba na útvare v službe a v stráži.Inak torbu mám dodnes doma(na vojne som bol ešte za,,federálu")a v pohode slúži na vandroch aj s opaskom vz.85(akurát že ho používam na inej dierke ako na vojne) a samozrejme aj s UTN....A ešte niečo...Ked som bol na vojne tak cena TV 85 bola v tej dobe 2880 Kčs!!!!!!!!!!!!!To nám ukázal výkonný práporčík pre prípad že by sa niekomu,,náhodou"stratila.... :o))) No ale veci sa strácajú.... :o)))))))
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: TV vz. 85 (torba výsadková vz. 85)

Příspěvekod tomec » 24 úno 2018, 11:17

prosim vas nemate niekto foto ako bola ta torba pripojena lanom k vysadkarovi? nemusi to byt dobove foto,ide mi skor o to aby bolo vidiet ako sa to spolu pouzivalo.
tomec
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2014, 19:13
Blog: View Blog (0)

Re: TV vz. 85 (torba výsadková vz. 85)

Příspěvekod parasutist » 12 bře 2018, 22:26

Nebyla připojena k výsadkáři ale pomocí lana byla upevněna k padákovému postroji (na zadku)
parasutist
 
Příspěvky: 12
Registrován: 06 říj 2014, 18:35
Blog: View Blog (0)

Re: TV vz. 85 (torba výsadková vz. 85)

Příspěvekod tomec » 13 bře 2018, 18:13

dakujem za upresnenie
ide mi hlavne o to ako to bolo cele dane dokopy.na jednom konci lana je kovova karabina a na druhom iba zosity koniec.co a ako kam islo? konecne sa mi podarilo k tej torbe zohnat aj lano a rad by som vedel ako sa to pouzivalo.
tomec
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 pro 2014, 19:13
Blog: View Blog (0)

Předchozí

Zpět na Výstroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron