Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Vše co se týká stejnokrojů a další výstroje

Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:55

Chtěl bych se zeptat, jak vypadá blůza vz. 60 určená konkretně pohraniční stráži. Kolik kapes má na prsou, kolik vzadu, zda má vyztužené lokty, manžety na rukávech a zda má malé ramenní poutka k provlečení nosného řemení. Mám v tom trochu chaos - jak se liší tato vnitrácká blůza od blůzy určené výsadkářům? Kdyby měl někdo detailnější fota, bylo by to super.

Díky za odpovědi
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:55

Zdravím,

fotky blůzy vz. 60 pro výsadkáře jsou zde http://forum.csla.cz/forums/3/614/ShowThread.aspx. Fotka blůzy pro PS tu byla někde také, ale ani při nejlepší vůli se mi nedaří ji teď najít. "Vnitrácká" je poznat na první pohled podle 2 vnějších kapes na hrudi. Blůzy po armádu, je jedno jestli vševojsk nebo para mají jen jednu vnější kapsu vpředu na hrudi.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:55

Zdravím,

co je mi známo tak blůza pro PS se nijak neliší od armádní-vševojskové kromě těch zelených podložek na límci. Na ně se samozřejmě dávaly rozlišovací znaky PS - psí hlava .
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:55

V podstatě máte i nemáte pravdu. "šedesátky" vševojskové se vyskytovaly u PS také. Můžeme tedy vidět na dobových fotografiích oba typy.

Honza Č.: podle 2 vnějších kapes na hrudi Díky to přesně jsem chtěl slyšet. Už jsem objevil i nějaké dobové snímky.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:55

borzava:
V podstatě máte i nemáte pravdu. "šedesátky" vševojskové se vyskytovaly u PS také. Můžeme tedy vidět na dobových fotografiích oba typy.

Honza Č.: podle 2 vnějších kapes na hrudi Díky to přesně jsem chtěl slyšet. Už jsem objevil i nějaké dobové snímky.

Tohle taky není tak zcela pravda, už se to jednou probíralo zde
http://forum.csla.cz/forums/thread/4081.aspx
Své postřehy podložené studiem řady materiálů jsem tam už jednou popsal. Opravdu to nezle zjednodušit na "tohle je armáda a tohle je vnitro".
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:55

Petr 5.bPS:
Tohle taky není tak zcela pravda, už se to jednou probíralo zde
http://forum.csla.cz/forums/thread/4081.aspx
Své postřehy podložené studiem řady materiálů jsem tam už jednou popsal. Opravdu to nezle zjednodušit na "tohle je armáda a tohle je vnitro".

Díky moc za odkaz a upřesnění, hledal jsem to ve výstroji, ale nepodařilo se mi o tomto tématu nic najít.

Ještě mám jeden dotaz. Je možno tento typ "šedesátek" ještě sehnat někde ve vojenských výprodejích? A jestli ne, tak jsou tyto maskáče cenově jinde (atraktivnější) než klasické vševojskové? Jde mi hlavně o blůzu - pro případ nákupu např. na Aukru.

Díky za případné odpovědi.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:56

Já si myslím že nemá cenu za to dávat nějak víc než stojí obyčejné šedesátky pro armádu, protože dosud se sem tam dají ve výprodejích vyhrabat ty varianty šedesátek pro vnitro z první poloviny 60. let.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:56

Podle mě prodejci příliš neřeší jestli je to blůza armádní, vnitrácká nebo paragánská. Když jsem si jednou kupoval blůzu vz. 60 tak mi paní prodavačka přinesla vnitráckou, já ji odmítl a chtěl jsem armádní. A prodavačka se moc divila že existuje více verzí. Prý se několika lidem povedlo koupit originál parablůzu za cenu "obyčejné" . Zkrátka prodavačka něco přinese a jaká je to verze, to je jí většinou jedno.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Polní stejnokroj vz. 60 vojsk Ministerstva vnitra

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 20:56

Pokud jsem byl u PS r. 1972, maskáče byly stejné jako u ČSLA. Byly blůza a kabáty (bez kapes na prsou, ale dole), žádné manžety, pouze se rukávy daly stáhnout knoflíkem zapnutým do jedné ze dvou direk, čili 3 polohy. U vojáků PS to bylo běžné oblečení, stejnokroj měli pouze vycházkový.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Výstroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků