OPCH-70

Vše co se týká prostředků

OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:04

Oděv ProtiCHemický vzor 70 OPCH-70

Oděv je určen k ochraně příslušníků jednotek chemického vojska. Chrání proti otravným látkám v plynné a kapalné formě, radioaktivnímu prachu a biologickým aerosolům. Oděv se skládá z ochranné kombinézy, rukavic, přezůvek a brašny. Lze ho používat stále!!
Hmotnost všech částí…………6 až 7 kg
Rozměry (přepravní brašna)……………………410 x 200 x 270 mm
Ochranné vlastnosti (v RDY)…270 min.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:04

Wow very neat!!!!!

I bet you were hot in it though, thats the only problem with chemical suits!

I think I have a few of those hoods that you are wearing here at my house. They were in the bag with the M-10 masks.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:04

Dobrý den,
zdroj ze kterého čerpáte bych si dovolil považovat za víc než amatérský. OPCH-70 má podstatně více součástí, nelze jej používat stále a rozhodně nemá proměnlivou hmotnost. Další nepřesnosti netřeba zmiňovat. Jako vhodný zdroj doporučuji např. Chem 2-2.
MK
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:05

Informace ohledně hmotnosti jsem dostal na ministerstvu vnitra, kolísá protože je tam kilový rozdíl mezi nejmenší a největší velikostí OPCH-70.

To že ho lze používat stále nebylo myšleno tak jak jste pochopil. Myslel jsem tím že se nejedná o jednorázový oblek. Většina lidí to pochopila, ale budiž. Již jsem to zaměnil větou : NEJEDNÁ se o jednorázový oblek!! Doufám že spokojenost je na obou stranách.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:05

Jenom ještě k těm velikostem... neexistuje někde tabulka velikostí, jako je u masky M10? Hledám, hledám ale bez úspěchu. Může mi někdo pomoci?

To Honza - která velikost byla nejlehčí a která nejtežší? Jde to od 1 výše? Nebo naopak? Všiml jsem si, že máš na fotkách ( jestli jsi to ty ) velikost dvě. Můžeš prozradit nějaké parametry?

Díky
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:05

No nejlehčí byla logicky 1-je nejmenší tudíž méňě gumy. Velikost 3 je nejtěžší-největší

Fotky jsou ilustrační (mám mizerný fotoaparát a fotky se mnou jsou většinou máznuté, focené v pohybu, přesto nějaké později dodám na stránky), avšak jste se nějak trefil na mojí velikost.

Měřím 181 cm a OPCH-70 je mi akorát. Řekl bych že jsem na mezní hranici pro velikost č. 2. Takže usuzuji že velikost 1 jest pro osobu nižší 175cm velikost 2 175cm - 181cm a velikost 3 nad 181cm
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:05

Ahoj, kupil som nepouzivany OPCH-70 a masku M-10 tiez nepouzitu.

Vidim ze tu diskutujete o tychto veciach, tak by som mal par otazok.

Ako dlho mozem s maskou byt v zamorenon priestore kym musim vymenit filtre? Daju sa kupit este nahradne filtre niekde?

Chranito aj proti radioaktivnemu spadu atd ? pretoze ideme do cernobylu, do vnutra bloku č. 3 a casti 4

Ten oblek aj s maskou boli zabalene v neporusenom stave cca 7 rokov, bude to este vobec pouzitelne? alebo mam radsej kupit OPCH-05 ? Rozmyslal som aj nad OPCH-90 ale tie ze vraj uz sa tiez prestali robit ...

Co teraz aktualne pouziva armada ake obleky ?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:05

No odpuste mi že to říkám ale vy musíte být blázen. Pokud vám jako nepovolané a nezkušené osobě povolili vstup na rychlou návštěvu reaktorového bloku pak udělali chybný krok. Absolutně nevybaven a bez náležité přípravy jít do sarkofágu je velký hazard. Dělníci co opravují sarkofág vevnitř (7-mi minutoví dělníci) a zvenčí jsou pod stálým dohledem lékařů, jsou to profesionálové poučení o nebezpečích radiace a vybaveni novými ochranými prostředky a detekčními přístroji.

Už vás vidím v ukrajinské nemocnici jak ležíte s radiačními popáleninami a nemocí z ozáření, jenom kvůli tomu že neumíte dokonale desaktivovat a dekontaminovat oblek, bez intenzimetru nebudete vědět kam smíte a kam ne, bez dozimetru nezjistíte jakou dávku jste přijal, bez správných dekontaminačních směsí nikdy dokonale neočistíte oblek a sebe. Pokud opravdu nejste profesionál neriskujte a nežádejte o povolení vstupu do srkofágu (stejně vám vaši žádost o vstup do něj zamítnou). V okolí černobylu konkrétně v prypjati je radiační zamoření malé a není nutné nosit ochranný oděv, přesto bych nosil masku kvůli vdechnutí alfa a beta částicím. Procházka po prypjati je určitě pěkný zážitek. Avšak ticho vám za chvíli začne brnkat na nervy.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:05

wanrouter:
Ahoj, kupil som nepouzivany OPCH-70 a masku M-10 tiez nepouzitu.

Vidim ze tu diskutujete o tychto veciach, tak by som mal par otazok.

Ako dlho mozem s maskou byt v zamorenon priestore kym musim vymenit filtre? Daju sa kupit este nahradne filtre niekde?

Chranito aj proti radioaktivnemu spadu atd ? pretoze ideme do cernobylu, do vnutra bloku č. 3 a casti 4

Ten oblek aj s maskou boli zabalene v neporusenom stave cca 7 rokov, bude to este vobec pouzitelne? alebo mam radsej kupit OPCH-05 ? Rozmyslal som aj nad OPCH-90 ale tie ze vraj uz sa tiez prestali robit ...

Co teraz aktualne pouziva armada ake obleky ?

čas do výměny filtru závisí na síle zamoření a typu filtru a spoustě dalších faktorů. hlavně si vemte ten správný typ filtru.

pokud vim tak ani jeden z obleků nei protiradiační ale PROTICHEMICKÝ. slyšel jsem že je možné se tam dostat, ale určitě tam jděte jen s někym kdo ví o čem mluví. to znamená že dostatanete školení a protiradiační oblek, dozimetr, intenziometr atd. a po opuštění vás dekontaminují. ale protichemický oblek? to byste si mohl rovnou vzít pláštěnku.

takže. jen s prověřenym profesionálním poskytovatelem. proškolen a řádně vybaven. a taky doufám že jste už měl děti a další nechcete. já nevim dvě věci, jaká je tam radiace a kolik hlav by vaše dítě mělo. poslechněte radu a radši jděte jen do pripjatě v plynové masce proti pevným částicím nadopovaný jódovými tabletami a s intenziometrem a dozimetrem. taky by neškodilo jezdit autem. auto poskytuje určitou ochranu proti radiaci.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: OPCH-70

Příspěvekod z archivu » 13 zář 2014, 22:06

Zapomínáte že protichemický oděv vás ochrání před alfa a beta částicemi.

Alfa částice nepronikají kůží ale po vdechnutí dokáží uškodit. A radioaktivního prachu v plicích se nezbavíte.

Beta částice způsobují radiační popáleniny neproniknou protichemickým oděvem.

Gama částice působí destruktivně na buňky těla a způsobují jejich rozpad. Nejde je zastavit pouze odstínit na přijatelnější úroveň. Radiační obleky jsou vítaným pomocníkem.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Další

Zpět na Výzbroj ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků