Vojenské eskorty v CZ č.2

Vše co se týká základní služby i služby VZP

Vojenské eskorty v CZ č.2

Příspěvekod z archivu » 11 zář 2014, 21:40

Vojenská eskorta vojína Červeňáka.
To jsem již bouchal druhým rokem u tankystů nudu a buzeraci, když jsem se stal členem eskorty pro jednoho cikána, který se nevrátil z řádné dovolené. Chudák si myslel, že několik měsíců na vojně stačí a již se nemusí vrátit:-)). Jenže 730 dní je sakra dlouhá doba. Jednoho špagáta-četaře, mě a ještě jednoho urostlejšího určil rozkaz jako eskortu. Dostali jsme dávky na jídlo, kdp stravu a vlakem ve služebních šatech, beze zbraně jeli někam na severní Moravu. Do místa jeho bydliště jsme přijeli na večer a zamířili jsme do vojenské posádky se nahlásit a zajistit si nocleh. Po večeři jsme vyrazili k němu domů, ale kupodivu nebyl chlapec-vojenský zběh doma. Nu nic hošánku, zítra je také den. Zašli jme si na pivo a celkem brzy jsme zamířili na posádku. Ráno jsme se opět kvalitně najedli konzervované stravy a hurá opět za Červeňákem. Je opravdu divný, že mnoho hlupáků věří v bezpečí domova:-). Zabušili jsme na dveře a jeho rozcuchaná, odulá mámka čuměla na nás jako na svatou trojku. Zavolejte syna! Ten hňup přišel celý rozespalý a nevěřil. Obleč se a jedeš s námi. A aby neměl špatný úmysl, tak jeden z nás šel ven pod okno hlídat. Jenže on byl tak v šoku, že za několik minut přišel oblečený ke dveřím. Vrátili se na posádku, kde jsme se odhlásili a pochlubili „úlovkem“ a šli svorně na vlakové nádraží. Cesta byla klidná a v Čáslavských kasárnách propuklo veselí jako o helloween:-). Cikán dostal odměnu ve formě vězení a mi nic. Nu, abych nebyl takový nelida, tak jsem za tohohle hňupa zastřílel při nočních střelbách za 5, protože mu hrozilo další vězení na 3 dny. Ovšem celá ta střelba byla por. Firlovi podezřelá a tak si to ověřil osobně, ale to je již popsaný jinde ……
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Zpět na Vojenská služba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron