Fyzická příprava vojáka ZVS č.12

Vše co se týká základní služby i služby VZP

Fyzická příprava vojáka ZVS č.12

Příspěvekod z archivu » 11 zář 2014, 21:43

Než jsem dostal povolávací rozkaz na vojnu VZS, tak jsem opravdu neměl problém s fyzickou zátěží a sportem. Jen tak trochu jsem běhal cca 5 až 10km o víkendu, trénoval a hrál fotbal i koketoval s boxem. A to se mi velice hodilo. Kdo nepoznal na vojně přijímač, tak neví co to je. Na ranní rozcvičku se vždy určil vedoucí s číslem jako Emil Zátopek-k rozlišení a ten předcvičoval i sledoval cvičence, kdo ojebával dostal přidáno. Je pravda, že nějaký žabáky či kačáky totálně odkouřily všechny, já i ostaní scházeli schody dolů pozpátku. Kdo vážil na začátku 90kg, tak po měsíci měl 10kg dole. Nikdy jsem nesnědl tolik chleba jako v příjímači:-)). Změna stravování byla znát. Uběhnout v masce kilometr celkem šlo i když jsem při této neolympijské disciplíně udělal chybu a předběhl jsem velitele družstva. Za "odměnu" jsem si udělal 100 kliků, prostě rozkaz zněl jasně:-)). Už jsem se do předu nedral. Kliky patřily mezi oblíbené tresty. Opravdu stačí měsíc poctivé dřiny, drilu, stresu a mnoho lidí to má na vždy zakořeněný. Voják byl opravdu připravený a bohužel i smířený se svým osudem. Ohledně fyzické přípravy skoro vše mělo svůj smysl a řád i když někdy to vyznělo jinak-politruci. Dnes by to byl asi velký problém, protože uteklo mnoho času a populace uznává jiné hodnoty-někdy si říkám které:-)) Rychlý přesun s polní na zádech na určitou vzdálenost, nebo běh na 5km bez zátěže ovšem v maskáčích a kanadách, mimo řidičů (pokud nemakali na hajtře) atd. atd. Po cvičení se vyvařovali prázné hylzny, uklízeli stany, udržovala se technika, polní kuchyň a další, to byla těžká práce. Pro "myšáky" bez fyzické přípravy zničující.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Zpět na Vojenská služba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků