Výstroj Vojsk MV

Lidové milice, Pohraniční stráž, Sbor národní bezpečnosti

Výstroj Vojsk MV

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:29

Dobrý den, nemá tu někdo fotky, nebo součásti výstroje Vojsk MV. Děkuji
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výstroj Vojsk MV

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:30

Zdravím,



našel jsem doma tuto brašnu nejspíš na radiostanici. Nemohu s jistotou určit, oč se konkrétně jedná, ale je nejspíš z výstroje SNB, nebo PS. Fotografie jsou nekvalitní z webkamery, ale něco snad vidět bude. Brašna by měla být česká, jelikož zapínání je řešeno na KOH-I-NOOR druky. Materiál je leštěná kůže (koženka). V horní části je zakrývatelný otvor na anténu (nejspíš logicky, nebo na mikrotelefon). Uvnitř je jeden velký prostor nejspíš na vlastní přístroj a přepážka, která odděluje menší prostor. V menším prostoru je pro mě záhadné poutko a hliníkový háček, nevím k čemu to slouží (je patrno na webkamfotkách). Na dně brašny zvenku jsou v rohách čtyři kovové nýty (nejspíš sloužící jako nožky k postavení brašny na zem). Kolem celé brašny přinýtovanými poutky je protažen nosný řemen z kůže (možná koženky, nevyznám se v tom). Brašnu jsem celou prohledal a nenašel jsem jedinou stopu po nějakém značení, rok výroby, skladovou značku, prostě nic. Jediné vodítko o původu tohoto předmětu je, že byla nalezena v domě po bývalém příslušníkovi PS. Potřeboval bych pomoci s identifikací, a v případě zájmu bychom se nějako domluvili.



webkam fotky jsou zde: http://bobopavek.rajce.idnes.cz/kabela/



Prosím, v případě, že někdo budete v obraze, napište na můj mail. Na toto fórum zavítám málokdy, z důvodů časové vytíženosti. Díky.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Ozbrojené složky ČSSR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků