Lidové milice

Lidové milice, Pohraniční stráž, Sbor národní bezpečnosti

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:40

Pánové,nemůžu si pomoci,ale Lidové milice byly zřízeny v době únorové krize 1948 a to pouze rozhodnutím Ústředního výboru KSČ a nikdy neměly oporu v žádném zákonu ČSSR.Tudíž sloužily výhradně komunistům k převzetí a udržení moci.Jednotky Lidových milicí podléhaly přímo vedení KSČ a vrchním velitelem byl generální tajemník strany.Nemohu si pomoci,ale v tom to ohledu lze vysledovat určitou faktickou analogii s Hitlerovými SA,které též existovaly vedle řadné armády a byly též odpovědné přímo straně-v tomto případě NSDAP.

Pane Pepo,vždy mě fascinují řeči,jak p.V.Havel na Hrádečku chlastával a pořádal různé opilecké akce,ale nikdy režim před rokem 1989,nezveřejnil žádné záběry-potažmo fotky a nebo nějaké odposlechy z těchto akci-nebo si myslíte,že tam nic neměli nic nainstalovaného?.A tak z ní otázka,proč to neuděli ?Buď na něj nic neměli,a nebo ho nepovažovali za svého soka,který by je mohl ohrozit,no a když režim padl,tak si "soudruzi"začali vymýšlet,aby se nějak obhájili.No a že chlastal a kouřil?Kdo s lidí,kteří zde přispívají nechlasttá a nekouří?Názory,že měl fešácky kriminál,tak se ptám-kdo si s kritiků V.Havla odseděl 4.roky za své názory?Vždy musíme začít s kritikou u sebe!!!!



Dodnes vzpomnám,jak jsme se s kamarády nasmáli když Rude právo v tehdejší sobotní příloze(dlouho jsem měl tyto noviny uschovány) uveřejnilo fotku V.Havla a u toho oznámení .....dne 5.října 1989 oslavil narozeniny František VAŇEK z Maleho Hrádku,kde mu jeho spolupracovníci a přátele děkují za práci,ktero v životě vykonal.A tak se opět musím zeptat,proč to mohlo cenzurou projít-asi proto,že ho nikdo opět neznal včetně STB,kteří když zjistili,že jejich režim padl,začali si vymýšlet různé historky za účelem pošpinit V.Havla.Pro ty mladší-Ferdinand Vaněk byla postava z Havlovy hry "AUDIENCE".F.Vaněk zde představuje postavu zakazaného spisovatele,který musí pracovat v pivovaru a přesně tedy kopiruje osud samotného V.Havla
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:41

Odpověď pro Péču a ....

Ano, máš pravdu a celkem dobře jsi opsal informace z wiki o LM, ale to není podstatné:-). LM vlastně nemají, nebo mají svůj web? Nevím a možná proto je o nich zmíňka zde na csla.cz. Znal jsem dva členy LM, co o nich napsat? Jezdili jsme spolu na prázdniny a i na pivo. Nikoho nelynčovali, jednou zavzpomínali jak byli na nějakým cvičení na tři dny a nic víc. Dnes si žijí spokojeně dál.

Zmínil jsem se o Havlovi v souvislosti na to (jambrex), jak armáda, stb, sbor národní bezpečnosti a milice nic neudělali pro "obranu" komunistickýho systému. U firmy, kde jsem ještě v roce 90 pracoval se na místo řidiče a lešenářů přihlásili 3 frajeři z stb. Řidiče dělal s titulem Mgr. Milan ..... Toho Milana, který měl na starosti Havla jsem již dlouho neviděl, ale od roku 90 dělal bezpečáka ve fabrice. Je pravda, že mě politika v roce 90 zajímala a o ní jsem se s ním několikrát u piva bavil a padlo slovo i na Havla a další z Chátry. Opravdu si mnoho lidí myslí, jak několika cenzorům v rudém právu unikla fotka s Havlem k jeho narozeninám atd. atd.. To jsou pohádky z mechu a kapradí. Proto se od dnešní politiky distancuji .....

Najdi si Plk Ing. Zbyněk Čeřovský signatář Chátry a máš o zábavu postaráno :-)
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:41

Co si mám představit pod tím pojmem značná brutalita? Je to mlácení lidí obuškem, stříkání slzného plynu do očí, nebo je to střelba do davu? Nebo nějaké jiné praktiky se kterými se dnes běžně nesetkáme a neumíme si je představit. A Rychlé oddíly, to je něco jako SA, nebo jsou to oddíly s těžkými zbraněmi na podporu např. armády v případném konfliktu? Nebo ty bazuky byly na střelbu do davu? Že by v tom případě byli označeni červenými barety? Jak moc vážně můžu brát slovo "pravděpodobně"?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:41

Zajímavé, nic nového, ale ta mozaika se pomalu skládá. Zkus obsadit most, nejlépe z obou stran. Levá i pravá jsou tvoje a most to neví. A stačí se jen otočit, najednou pravá je levá a levá je pravá. Střed nese největší zatížení a neustále spoléhá na pomoc. Někdy zleva, někdy zprava.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:41

Pánové,nebo soudruzi,záleži dle názoru-prozatím,mi nikdo zvás nevyvrátil názor,že Lidové milice byly od samého začátku nelegální armádou ÚV KSČ.Provoz této ozbrojené pěsti ÚV KSČ hradily jednotlivé závody povinně ze svých peněz.Vyzbrojovány byly armádou na základě rozkazu generálního tajemníka ÚV KSČ komunistovi ministru národní obrany-a tak se ptám,jaký je potom rozdíl mezi Lidovými milicemi a oddíly SA,které byly údernou pěstí NSDAP a chránily Hitlera a nejvyšší představitelé NSDAP před jejich politickými protivníky-a tentýž úkol měly i Lidové milic.Jen na okraj:V bývalé NDR po vzoru Lidových milicí byly tvořeny tzv.Bojové skupiny (družiny)-die Kampfgruppen,no a v Maďarsku tyto jednotky používaly název Dělnické milice.

Úkolem Lidových milicí bylo prosazovat politiku KSČ a ve spolupráci s STB potlačovat demonstrace odpůrců komunistických pořádků.Velitelé Lidových milicí,byli s titulu své funkce i spolupracovníci STB a při potlačování demonstrací na Václavském náměstí se dopouštěli největších surovostí,což můžu potvrdit i z vlasních zkušeností s ledna 1989.Nedovedu si představit,že by armáda soc.státu,tzv.záklaďaci,by měla moc chuti střílet na své rodiče,sourozence a kamarády,ale spíš by měla chuť střílet opačným směrem.Lidové milice by takové zábrany neměly,měli těžké kulomety,minomety.Jsem ročník 1949,takže mi nemusí nikdo nic namlouvat,neboť v roce 1969 to byl právě milicionáři,kteří stříleli do vlastního národa a ani mezi příslušníky SNB nebyly takové zrůdy co by si dovolili to co Lidové milice.Zásah si v Brněa v Praze si vyžádal několik obětí na životech.Ve většině případu jsou jako viníci na prvním místě podezřelí právě členové Lidvých milicí,kteří svoji bezdůvodnou střelbou způsobili smrt minimálně dvou mladých lidí v Praze a jednoho v Brně.Důstojník VB velící operacím v Brně zřejmě moc dobře věděl,proč vydal 22.8.1969 nařízení,v němž upozorňoval milicionáře,že na příště nesmějí střílet bez jasného rozkazu ostrými náboji.

Jelikož Lidové milice nevznikly na základě zákonného aktu a ani později nebyla jejich existence nikdy legistativně ukotvena,rozpustil Lidové milice UV KSČ stejným způsobem,jakým je založil-tzn.POUHÝM ROZHODNUTÍM!!

Ke vztupu do Lidových milicí nemusel nikdo dělat žádné zkoušky,nebo psycho testy,stačila jen Rudá knížka a prázdná hlava.A právě toto byli největší darebáci,nejprve podporovali Obrodný proces a Dubčeka a za rok zasahovali proti vlasním spoluobčanům.Byli to prach obyčejní prospěcháři a kolaboranti,kteří byli všeho schopni (i když nerad opět si musím vzpomenout na některé bývalé spolupracovníky)
Dnes je divná doba,65 let po válce a u nás se soudí lidé co stříleli do fašistů a oslavují se nacističtí pohlaváři,ale lidi,kteří jako členové LM stříleli do lidí,tak to už se neřeší PROČ??
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:41

Pepo,ale stále mi nebylo odpovězeno na otázku,proč bolševik a bývali příslušníci STB začali kritizovat V.Havla až po revoluci.Proč před rokem 1989 nikdo nic nevěděl?To předtím nic nevěděli atd a atd.Druhá otázka zní,tak proč vyšla v říjnu 1989 Havlová fotka v Rudém právu-Proč asi?

Jinak u nás v podniku po roce 1989 dělalo plno soudruhů s titulem RSDR-lidvě řečeno s Rozhodnutí strany doktorem,včetně různých milicionářů a podobných individualit s různými tituly podobných Plzeňským školám.Kdo byl schopný,něco uměl a měl to v hlavě srovnané,uspěl i po roce 1989.Kdo byl uměle vyhnán přes stranu skončil jako obyčejný dělník!! Znám plno takových lidí-měli dvě vysokeé politické školy,ale kromě mlácení prázdné slámy neuměli nic.

Další příspěvek o LM mi administrátor už nepustil dále-asi novodobá cenzura!



*******************************

Pozn. Administrátora
Další příspěvek, o kterém se pan "Péča" zmiňuje je ten předcházející, který systém fóra (tedy počítačový program) na základě klíčových slov vyhodnotil jako vyžadující schválení. Po té co Administrátor zjistil, že se nejedná o reklamu, kterou je naše fórum zahlcováno v doslova tisících příspěvcích, tento příspěvek schválil a objevil se tu. Je nám líto, že to musí fungovat tímto stylem, ale pokud automatickou kontrolu vypneme, záplava reklamy doslova zahltí všechna diskusní fóra a bude to nepoužitelné. Navíc fórum je aktivita nekomerční a čistě zájmová, které se můžeme věnovat až po práci, proto příspěvky nejsou schvalovány hned, ale obvykle až ve večerních hodinách. Nepodléhejte proto prosím hysterii z novodobé cenzury či návratem před rok 1989, jak jsme byli obviněni. Děkujeme za pochopení a věříme, že nám zachováte svou přízeň. Máme radost z toho, že zde diskutujete, že naše práce a čas, který tomu věnujeme i na úkor našich rodin, má nějaký smysl.

Administrace forum.CSLA.cz
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:41

Ano, LM vznikla na politickém základě, základem vzniku je tehdejší samozvolený exilový prezident Beneš a Gottwald. Proč Beneš? V roce 43 jednal v Moskvě se Stalinem a Gottwaldem o státě po válce. Dokonce pověřil Gottwalda a další soudruhy, aby vypracovali plán o znárodnění, lístkový přídělový systém na potraviny, ošacení a další zde byl do roku 53. Ve státě, který nabyl poznamenaný a zničený válkou atd.. To jsou fakta a celkem dobře je mám prostudovaný:-)). Legální na LM nic nebylo a přesto fungovala tato ozbrojená složka 42 let. Soustruh-soudruh, jsem nikdy nebyl, ale to je *** ... Ještě taková menší poznámka, ale možná proto nesrovnalost, uvádíš své dva ročníky narození. Ne, nehledám přítele pro zbytek života:-)) jsem silně věřící člověk, věřím jen v sebe a sobě.

Diskutujme o armádě či zbraních a politiku raději spláchneme do žumpy, tam ta Česká patří.

Péča-Poslal jsem ti SZ.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:42

Faktem je, že LM byly ozbrojenou složkou která podléhala politické straně.... to asi není správné a samozřejmě podobnost s obdobnýmy složkami dalších (obvykle fašistických) stran je nabíledni. Do demokracie tohle nepatří, ostatně k demokracii ten stav tehdy měl hodně daleko, takže na tom není nic divného.

Na druhý straně, si pamatuju jak na jednom cvičení přišel chlap a tvrdil že tam bejt nemá neboť je v LM a že tam vstupoval proto že milicionáři na cvičení nechodí.... nevim, odjel s náma na tři tejdny na Doupov :-) Celkem by mě zajímalo zda to s tim cvičením (že milicionáři na něj nechodili) byla pravda.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:42

Druhý odstavec, dík za odpověď. Zajímají mě konkrétní věci. Ještě poslední otázka k těm dvěma ( nebo několika lidem). Je k tomu nějaký podklad. Trochu rozumný, ne nějaký blábol. Fakt mě to zajímá. Ten první odstavec - tak starý nejsem, pamatuju soudruhy i pány a je mi to jedno. Jinak je definice LM asi přesná. Ten čtvrtý odstavec - všehoschopní jsou dnes opět úspěšní. LM je bohužel i o politice - to se stává. Je dost fascinující jak lehce jsme dokázali v 1969 problémy sami potlačit a v 1989 opět lehce přejít na jiný systém.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Lidové milice

Příspěvekod z archivu » 04 zář 2014, 21:42

Historicky se mi ta odpověď velice líbí. Problémy nevznikají ze dne na den. Taky to hodně studuji. Vlastně nevím co přesně hledám, ale jednoduché to není. Jde o procesy, které mají kořeny možná i 200 let zpátky. VH se zbaběle vyhnu, ale tady to opravdu řešit nebudu. Ten odkaz byl zajímavý. Dík.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

PředchozíDalší

Zpět na Ozbrojené složky ČSSR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků