K otázce pro arm.gen.Vacka

Prostor pro Vaše vzkazy, upozornění, pozvánky atd.

Re: K otázce pro arm.gen.Vacka

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:13

Argumenty mi pán Kunovský určite nedošli, ale oponovať konkrétnymi argumentami Vám už nechcem práve preto, že ako vyštudovaný historik si osobujete právo všetko pred rokom 1989 odsudzovať, popierať, prekrucovať a neobjektívne hodnotiť. Držte sa svojej pravdy a stojte si za svojimi názormi. Predpokladám, že budú tak pevné, zásadové a objektívne ako ste mal pred rokom 89, ledaže by znova bol iný prevrat, znova by ste bol osvietený, znova vyštudoval inú históriu a zdôvodnil svoje znovu precitnutie nejakým iným prekrútením faktov .

PS.: Na záver ešte Vaše slová :"...vždy na dobu prožitou v armádě jsem byl hrdý.Kdybych byl dnes mládý opět bych vstoupil do armády ".

A to prosím vo všetkých príspevkoch všetko odsudzujete, kritizujete, haníte a ste na tých 24 rokov v armáde hrdý. Tak to je pre mňa nepochopiteľné. Len dúfam, že Vám podobní historici nebudú týmito bludami ohurovať a vyučovať mojich vnukov. S pozdravom Sitár.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: K otázce pro arm.gen.Vacka

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:14

Vážený pane Ing.nemůžu si pomoci,ale buď jste mé články četl povrchně,a nebo jste si je vysvětlil po svém.Já jsem se v žádném své příspěvku nezmínil o armádě,pouze o vojenské doktríně tehdejší KSČ,a vždy budu tvrdit,že nejvíce škody v armádě udělali politruci a jejich poskokové.Vždy se držím toho,že pokud žijeme,měli bychom psát.O věcech,které jsme prožili a viděli.Prostě,každý jak dovede,pravdivě pro tuto a další generace.Nejvíce jsem se musel nasmát Vašemu názoru,že doufaté,že podobní historici už nebudou tyto mé bludy vykládat Vaším vnuků

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Můj názor je ten,že pokud budete chtít svým vnukům dávat lekce k tomuto období, musíte si nejprve prostudovat a analyzovat dostupnou literaturu a prameny, populární knížka,nebo studium Marx-Leninismu anebo pouhá nostalgie už u mladé generace stěží obstojí.Jen by mě zajímalo jak by budete odpovídat na otázky svých vnuků.co to byly Gulagy,co to byl Jáchymov,co byla Katyně,proč byly popravená dr.Horáková,V.Clementis,proč byla pronásledovaná církev,co to byl 21.srpen 1968,co to byla Charta 1977,a nebo proč po roce 1989,nebyla na Slovensku schopna Komunistická strana vyhrát volby,na tož se dostat do parlamentu a pod.Můj názor je ten,že komunismus,se projevil,jako slepá kolej lidského vyvoje,ukázal své slabiny a svou nereálnost.A.Rodin,kdy si řekl:"Pravda má jednu velkou výhodu,člověk si nemusí pamatovat co řekl.

Takže Vám přeji mnoho úspěchu při vysvětlování politiky KSS a KSČM.

S pozdravem.K.Kunovski
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: K otázce pro arm.gen.Vacka

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:14

Ešte ste zabudol, že mám vysvetliť vnukom: ... ťaženie Avarov, Mongolov, Turkov, inkvizíciu, vojny faraónov, križiacke vojny, napoleonske vojny, Guernicu, vojnu Sever proti Juhu, vyhladenie Indiánov, vybombardovanie Drážďan, Osvietim, 2x atómové bomby na Japonsko, Kambodžu, Vietnam, Irak, Afganistan a mnoho ďalších zločineckých a neospravedlniteľných úkonov pod vedením Vami obdivovaných "demokratických" nekomunistických režimov. Či chcete tvrdiť, že aj oni boli prezlečení komunisti z Ruska a Československa čo toto všetko na celom svete zapríčinili ?

S pozdravom Sitár.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: K otázce pro arm.gen.Vacka

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:14

Pane Sitár,ještě jste zapoměl připomenout ,že za maďarizaci Horních Uher a za vznik společné republiky Čechů,Moraváku,Slováku a Zakarpatských Ukrajinců též mohli imperialisti s USA.Jinak pletete dohromady jablka s hruškami.Tvrdíte,jak jste byl dobrý voják,a najednou píšete o Drážďanech a o Nagasagi a Hirošimě.Tyto akce byly čistě vojenské,a každý velitel je povinnen udělat vše proto,a by jím vedené jednotky měly co nejmenší ztráty,to se už učí na poddůstojníckých školách.Vždyť to byli Němci a Japonci kdo rozpoutali 2.světovou válku,tak proč by je měli spojenci šetřit a ještě litovat.Vy si myslíte,že kdyby Rudá armáda měla silné letectvo,že by jednala jinak.Můj názor je ten,že Japonsko,stálo již na pokraji svých sil,ale bylo rozhodnuto bojovat do posledního muže.Bez odstrašujícího použití atomových bomb by stěží kaptulovalo.Jen tím to úderem si armáda USA ušetřila cca 200 000 vojáku,se kterými se kalkulovalo,že by padli při dobývání Japonska,plus obrovské množství japonských civilistů,kteří by jistě zahynuli při leteckém bombardování.A nebo si myslíte,že hitlerovské Německo při vypouštění svých V-1 a V-2 šetřilo britské civilisty?V každe válce vždy budou platit slova jednoho amerického seržanta který pravil."Raději,ať mne tři muži soudí,než by mne čtyři nesli v rakvi"

Menší poznámka,máte asi malý přehled o historii,že nevíte kdo první v roce 1979 vpadl do Afghanistanu!


V žádném případě Vám nechci brát Vaše názory,ale jen se ptám,mohli bychom před rokem 1989,tak to spolu svobodně komunikovat,asi těžko?Jen by mě zajímálo:

1.Proč před rokem 1989,nemohlo v naší republice,potažmo ve všech zemích Sovětského bloku platit známéVoltaireho rčení:"Pane já s Vašim názorem nesouhlasím,ale vždy se budu bít za to, aby jste jej mohl svobodně vyslovit."-viz Charta 1977,kdy lidé za své názory byli posílání do vězení a pod.

2.Proč v monarchiích jako je Belgie,Holansko,Dánsko-země srovnatelné s tehdejší ČSSR,byla životní úroveň,včetně zdravotní péče o pracujíci lid na daleko vyšší úrovni,než v zemích kde byla u moci dělnická třída.

3.Proč v ČR,Slovenské republice,nebo v dnešním Rusku nejsou komunistické strany schopny vyhrát volby a dostat se zpět k moci,když jako Vy a další členové těchto stran tvrdíte,jak vše před rokem 1989 u nás bylo tak zářné.

Přeji hezký den.

K.Kunovski
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: K otázce pro arm.gen.Vacka

Příspěvekod z archivu » 29 srp 2014, 19:14

Pán Kunovsky, ja na rozdiel od Vás nekopem za žiadnu polit. stranu a už vôbec nie za komančov - to som Vám vo svojich príspevkoch vysvetlil prečo.

Na Vašich príspevkoch sa mi nepáči len ten jednostranný červeno - modrý pohľad, všetko je u Vás po 89 dobré a všetko je pred 89 zlé. Je to samozrejme Váš názor, ja Vám ho neberiem. Z Vašich príspevkov ( alebo z mojich ) si každý súdny človek urobí názor. "Výhoda" dnešnej doby je, že Vám ( alebo mne ) nikto neklepne po prstoch aj keď budete šíriť polopravdy, alebo klamstvá.

To žiaľ platí len do doby, než sa začnete zaoberať napr. financovaním polit. strán, mechanizmom na zneužívanie eur. fondov, činnosťou tajných služieb v prospech polit. strán príp. bielych límčekov a zkorumpovanosťou súdnictva. Potom zažijete tanec o akom sa Vám ani za tuhej normalizácie za komančov nesnívalo. To zase ja na rozdiel od Vás poznám množstvo ľudí čo svojou zákonnou činnosťou nasrali mocných ( za bohužiaľ henten-onej demokracie ako hovoril v Čier. barónoch mjr. Terazky ) a veľmi narazili. Ale o tom inokedy, až dozrie čas.

Vám želám veľa ilúzií, zdravia a hlavne šťastia ( pretože aj na Titanicu boli všetci zdraví, ale nemali šťastie ).

P.S.: ..a o Afg. viem svoje i z pred 89-teho roku. Hold niekto zažije a nehovorí a niekto nezažije a hovorí.To nie je na verej. debatu.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Předchozí

Zpět na Vzkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků