Mix věcí

Místo pro Vaše nabídky, prodej čehokoliv co se týká ČSLA

Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:19

Zdravím, kamarád našel na půdě nějaké vojenské věci patrně asi ČSLA já se v tomto neorientuji tak bych chtěl požádat zde někoho aby se na to podíval a případně to nějak ohodnotil nebo jestli se najde někdo kdo o by o něco měl zájem. Prosím o kontaktování na e-mail kolovrat.d@centrum.cz Díky

http://fisher18.rajce.idnes.cz/Puda/
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:19

Možná by bylo fajn, kdyby někdo určil k jakému druhu vojska ta kombinéza s kuklou patřila. Opravdu takový typ vidím poprvé, ale jsou podle fotek v dokonalém stavu. Skoro si myslím, že je to starý více než 50 let.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:19

Opravte mě někdo, kdybych se mýlil:

- kukla mi přijde jako sovětská ochranná kukla pro výsadkáře - poválečná,

- oblek je asi kombinéza pro motospojky - poválečný,

- jeden za batohů je určitě čs. poválečná velká polní,

- batoh s koženými popruhy je možná nejstarší, ale spíš civilní; vzhledem ke stavu by na něm mohly být čitelné eventuální přejímačky nebo logo výrobce.

Jako půdovky mi to teda moc nepřipadá.....
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:19

Dnes jsem známeho znovu kontaktoval a snažil jsem zjistit odkad to vlastně má, jediné co mi byl schopen zjistit že to dotáhl nějaký jeho příbuzný ještě v 80.letech někde od Olomouce prý někde poblíž byla šovětská posádka. Víc k původu mi už asi nezjistí ten příbuzný už prý nežije.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:20

Ještě k stavu kombinézy na některých místech jsou malé díry. Pokud o to někdo měl zájem nechám vše podrobně nafotit.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:20

Jen několik upřesňujících informací :

- kukla = pro motocyklisty ČSLA - počátek 60. let XX. století - před zavedením moto přileb, používáno asi do r. 1964. Sov. armáda i Poláci a Bulhaři, po jistou dobu u výsadkářů používala podobné kukly pro seskoky

- kombinéza pro motocyklisty - čas a použití jako u kukly, jen jsme v tom jezdili až do konce 60. let. Někde mohla být používána i v 70. letech.

- torba s koženým našitým řemením není vojenský vzor, ostatní vojenské, rukavice, ušanka atd.

Uloženo do: cejen
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:20

Pro upřesnění jak se uvedená kombinéza pro motospojky nosila, doporučuji nalistovat na našem webu : forum, fotografie, dále výstroj výsadkářů, na straně 17 je fotografie číslo 259. Na fotografii jsou vojáci vzorově ustrojeni pro různé druhy činností v zimním období. První z leva je " motospojka ", ovšem již s přilbou laminátovou pro motocyklisty ( tedy ne kukla, kterou uvádíte na snímcích. )

Zdravím " čejen "

Uloženo do: cejen
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:20

Dík, ještě když už se tady ptám na ty věci dostaly se mi pod ruky boty podobají se vz.60 ale mají jiné přezky viz foto Dík

http://fisher18.rajce.idnes.cz/Nova_slo ... az0195.jpg
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Mix věcí

Příspěvekod z archivu » 16 zář 2014, 21:20

Boty vz. 62 pro důstojníky. Nosily se jak ke služebnímu, tak k polnímu stejnokroji vz. 60. Nebyly špatné, jako každé boty vyžadovaly stálou údržbu spočívající v čištění a impregnování, pak sloužily dobře. Když se " ošlapaly " podrážky, nechávali jsme si je podrazit podrážkou " traktor", podobná byla k botám vz. 60. Pro nás výsadkáře měly jednu nevýhodu, za "zobáčky" na přezkách spinek se při seskocích zachytávaly šňůry padáku. Proto jsme je přelepovali textilní páskou ( " kobercovkou " ).
Uloženo do: cejen
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Nabídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron