MUZEUM - brigády

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod čet.Vladyka » 10 bře 2015, 19:15

Látka by byla asi jednodušší řešení, barvení bedýnek bude časově náročnější. Ale zase ty samostatné bedýnky budou flexibilnější. Toto je jen nástřel, až tam navezeme radiostanice a budeme je rozhazovat po expozici, tak možná to budeme dělit na tematické "ostrůvky" - pěchotní radiostanice, tankové a vozidlové, průzkumácké apod. Odpoledne jsem měl chvilku, tak jsem si ještě hrál a udělal jsem i třípatrovou variantu, kterou mám v plánu osadit RF10 - k tomu máme spoustu příslušenství a jako na tehdejší dobu špičková radiostanice československé výroby si zaslouží "vypíchnutí" v rámci expozice. Takže bych se přikláněl k tomu barvení.
Jednoznačně bych byl i pro vysypání kamínky. Zajednak je tam všude hnusná podlaha a takto bychom ji kolem expozic zakryli. Za druhé to vypadá hezky -viz. naše expozice s BzK, ale i expozice v jiných muzeích. A za třetí to do určité míry bude odrazovat, aby tam někdo šlapal a zasahoval do radiostanic. Takže bych byl pro i za předpokladu, že budu muset někde ty kamínky koupit a dopravit do muzea. Já myslím, že to za to bude stát.
Uživatelský avatar
čet.Vladyka
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 říj 2014, 20:19
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod MilasPce » 13 bře 2015, 21:09

Myslím že látka bude vypadat líp než nabarvený bedny. S kamínkama souhlasím.
MilasPce
 
Příspěvky: 44
Registrován: 22 zář 2014, 23:26
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod Lukáš D. » 22 bře 2015, 12:41

V týdnu v rámci sběru dřevoodpadu (větve) jednak z obce odvezli tu hromadu větví od jižní zdi zahrady za sálem, jednak komplet vyřezali roští u zdi zahrady, čímž tu zeď zpřístupnili. Takže jsem včera vyspravil díru ve zdi na jihu (byly tam pouze volně položené cihly a někdo menší by se tam v pohodě protáhl) a dozdil chybějící kus zdi u zadku vejtry; dále jsem maltou zahodil díry mezi cihlami - místama to připomínalo ementál. Padlo na to 3/4 metráku malty. Dále jsem natáhl ostnáč na zdi od vejtry k vratům - nic nepřekonatelného, ale někoho by to odradit mohlo.
Pavel zatím s mladší dcerou vepředu uklízeli a pokračovali v přípravě expozic.
Lukáš D.
 
Příspěvky: 140
Registrován: 23 zář 2014, 06:33
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod čet.Vladyka » 30 bře 2015, 13:46

Víkend 28.-29. jsme opět prožili v muzeu. V sobotu Lukáš zamřížoval další okna, takže schází již jen dvě dodělat. Na řadu by měli přijít dveře. Já s Tomíkem a dcrekou pokračovali ve vyklízení prvních místností, které chceme vymalovat. Práce stále dost. Příští velikonoční víkend plánuji věnovat muzeu neděli. V sobotu jsou atestace veteránů.
Uživatelský avatar
čet.Vladyka
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 říj 2014, 20:19
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod čet.Vladyka » 30 bře 2015, 13:48

Dnes jsem se zastavil na chvíli v muzeu a připravil účebnu pro poddůstojnickou školu KVH ČSLA :)
Obrázek
zn.: Kdo si hraje, nezlobí ... :)
Uživatelský avatar
čet.Vladyka
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 říj 2014, 20:19
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod čet.Vladyka » 11 dub 2015, 21:23

18.4.2015 se Kolín připojuje k akci Pojďte s námi uklidit Česko. Budou otevřena sběrná místa až do 16:00. Nebude mít někdo čas, že bychom k Česku přidali i muzeum? S pořízenou houfnicí tam smetiště u vrat vadí čím dál víc ...
Uživatelský avatar
čet.Vladyka
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 říj 2014, 20:19
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod Lukáš D. » 11 dub 2015, 21:28

Zkusím si udělat čas a sehnat nějaké vozidlo na odvoz. Dám vědět v průběhu týdne.
Lukáš D.
 
Příspěvky: 140
Registrován: 23 zář 2014, 06:33
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod čet.Vladyka » 18 dub 2015, 19:52

18.4. jsme s Lukášem věnovali čas odvozu alespoň části smetiště na dvoře muzea. Ráno jsme odvezli železný šrot, který se nám po dlouhém putování po zavřených šrotištích nakonec podařilo udat.
V několika várkách jsme odvozili smetí od V3S a část smetí z druhé strany, kde šlo především o starou ipu. Docela jsme si mákli, ale zase jsme o krok blíže ke krásnému dvoru plném vojenské techniky :). Díky Lukáši za spolupráci!

Současný stav
Obrázek

Před odvozem
Obrázek

Současný stav
Obrázek

Před odvozem
Obrázek

A ještě jedno starší foto
Obrázek
Uživatelský avatar
čet.Vladyka
 
Příspěvky: 99
Registrován: 20 říj 2014, 20:19
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod Lukáš D. » 18 dub 2015, 21:56

Ty šroťáky mě fakt dojaly - 2 zrušený (aniž by to měli na cedulích), 3 v sobotu něpremávaj a jedinej fungující v zákazu vjezdu. No nářez.
Alespoň že nám ten nevrlej dědek (a podle mě i namazanej) na sběrným dvoře ten odpad (poslední várka IPA a pneumatika) vzal, jinak jsem neměl problém to složit uprostřed fotbalovýho hřiště;o))))
Až se povede odvozit i ty zbytky, co jsme nepobrali, vyřezat nálet a přemístit štěrk, tak ten dvorek bude vyloženě k zulíbání a připraven na další techniku....
Lukáš D.
 
Příspěvky: 140
Registrován: 23 zář 2014, 06:33
Blog: View Blog (0)

Re: MUZEUM - brigády

Příspěvekod Lukáš D. » 03 kvě 2015, 20:10

Ve čtvrtek jsme v rámci pálení čarodějnic spálili zbylé dříví. V sobotu jsme pořezali bezinky a nanosili je na hromadu u zdi, dále byla přemístěna hromada štěrku ode vrat ke zdi v vedle SKP. Dnes se mi povedlo vytrhnout ze země klepadlo na koberce, čímž byl získán manévrovací prostor pro techniku
Lukáš D.
 
Příspěvky: 140
Registrován: 23 zář 2014, 06:33
Blog: View Blog (0)

PředchozíDalší

Zpět na DALŠÍ AKTIVITY

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků