Vzpomínka

Vše co se týká samotné armády

Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:53

Vím je hezké vzpomínat na vojnu.Já však sloužil v roce 1981 až 1983 v jednotce která měla za úkol potlačit převrat v Polsku.Viděl jsem mrzačit mladé lidi ve jménu vlastních ambicí důstojníků alkoholiků Byli jsme jednotka z které měli respekt i ruské vojenské jednotky.Žije nás již jen pár a tvrdím že kdo prošel podobným peklem ať v minulosti nebo v současnosti nemůže již nikdy žít normálním životem.Tímto by se někdo měl zabývat bohužel je to moc živá minulost.Budiž všem odpuštěno aby mohli spočinnout v pokoji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:53

?? ale ale, sloužil jsem v Prostějově a koukám že tady byla někde nějáká super tajná jednotka ČSLA. Kdepak? a jak se jmenovala?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:54

Pochybujem o tom, že by príslušníkmi tak "zvláštnej" jednotky boli voj. zákl. služby. A to nehovorím o tom, že by pracovali na území Polska a velili im opilci. Skôr bujná fantázia pisateľa, alebo pán chce zaujať, prípadne provokovať.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:54

Já jsem se dnes v ranních hodinách k příspěvku Bigose vyjádřil. Mám za to, že to bylo přibližně ve stejném duchu jak píše "majanko", ale má odezva byla zřejmě Adminem vymazána.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:54

Jack:
Já jsem se dnes v ranních hodinách k příspěvku Bigose vyjádřil. Mám za to, že to bylo přibližně ve stejném duchu jak píše "majanko", ale má odezva byla zřejmě Adminem vymazána.
Ano, Váš příspěvek byl smazán, protože byl psán především v urážlivém duchu. Respektujeme každý názor, který je v souladu s pravidly tohoto fóra. A tento bohužel nebyl (bod 1.). Děkujeme za pochopení a doufáme, že nám zachováte svou přízeň.

Administrace fóra
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:54

Jestliže má odezva na příspěvek pisatele Bigose, dle mého názoru patřící do kategorie fabulace, byla napsána v urážlivém duchu, budu reagovat jinak. Žádám Bigose, ať uvede VÚ, druh zbraně kde sloužil a který měl potlačovat převrat v Polsku. Podle čeho soudí, že ruské vojenském jednotky měly z nich respekt a jak se tento respekt projevoval? Kde a jakým způsobem důstojníci alkoholici se podíleli na mrzačení mladých lidí ve jménu vlastních ambicí?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:54

Bigosi,musím jen konstatovat,že ve svých vzpomínkách jste mimo mísu,a možná sám píšete pod vlivem alkoholu,a nebo nesmíte požívat jiné návykové látky v takovém množství,že pak píšete takové hlouposti.Cvičení Krkonoše,kterého jsem se zčastnil co by příslušník 9.td,proběhlo v roce 1980,takže když jste narukoval na vojnu už bylo dávno po všem,neboť z 12. na 13. 12.se armáda v čele s generálem Jaruzelským zmocnila vlády.A cvičení Krkonoše svým způsobem pozbylo na platnosti.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:55

Vážený pane Kunovski,

v rámci "očistného" procesu, z něhož jste výstižně popsal epizodu z atestačního pohovoru, zaujali i vedoucí funkcionáři svazku z doby cvičení Krkonoše k minulosti nekompromisní postoj. Hned, jak to po roce 1989 bylo možné, bylo velitelstvím svazku svoláno slavnostní shromáždění k výročí jeho založení, kterého se zúčastnil i jeho velitel a snad i někteří další hlavní funkcionáři z doby cvičení "Krkonoše". Příslušníkům velitelství ve své zdravici oznámil doslovně, že nařízením účasti na tomto cvičení "9. tanková divize byla zneužita". Doufám, že toto stanovisko sdělili Vám všem, které na toto cvičení poslali. Možná, že na základě toho si oni sami požádali i o nějaké to odškodněníčko. Není mi však známo, že by si někdo z nich na místě odepnul vyznamenání a řády za zdárný průběh tohoto cvičení jim udělené, či požádal o snížení v hodnosti na důkaz toho, že opravdu, ale opravdu nechtějí mít nic společného s tím, jak byli zneužiti.

Předpokládám, že z tohoto srdečného setkání pořídili příslušníci osvětové služby (převedení, jak jinak, z politického oddělení divize) písemný a obrazový materiál, který je uložen v příslušném archivu (aby i budoucí generace věděly, jak museli trpět) a že pro Vás nebude problém, tento materiál si nechat zpřístupnit.

Jedině pan Pejřimovský prý při atestačních povorech odpovídal nějak divně a tak mu bylo řečeno, že nic nepochopil a šel. Tuto informaci ale nemohu potvrdit ani vyvrátit.
P.S.

Atestační komise postupovaly se vší zásadovostí, pokud se náhodou fóra účastní velitel roty 14. tankového pluku (v té době mu bylo něco přes dvacet, takže za minulého společenského zřízení stačil tak akorát udělat školy) na kterého v rajónu roty příslušník velitelství divize řval: "Jak to, že Vám tady ještě visí nástěnka SSM, já Vás budu se svojí komisí atestovat!", ať se nám prosím přihlásí. Dneska už se snad nemusí bát (možná).
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:55

Vážený pane "Zbrojnoši"

osobně,abych se přiznal,tak tohle to co píšete o omluvě vedoucích příslušníku 9.td,tak to slyším poprvé,a já to mu moc nevěří.Pokud se mi podaří potkat některé tehdejší vedoucí funkcionáře,tak se jich na to zeptám.Za to ale přesně vím,že před listopadem 1989 tehdejší vel.9.td,(nechci uvádět jeho jméno) nechal s velení divize odstranit jednoho odborného náčelníka,jen proto,že on byl zvolen do výboru ZO KSČ velení divize a on né.Také jsem byl svědkem,jak na VMS v listopadu 1989,velitel td.a někteří vel.pluku se zapřísahavali,jak chtějí zatočit se studenty.Při příjmani petice nás bylo asi do 10.osob,kteří se zdrželi hlasování.Musím přiznat,že mezi nimi byl též bývalý velitel 17.tp. s Týna nad Vltavou mjr.J.Šedivý.Ostatní vel.pluku byli tvrdí zástanci pol.KSČ.Holt,někteří (opět nechci jmenovat) udělali kariéru,včetně studia na západních vojenských univerzitách.

Pokud si pamatuji,tak za Krkonoše,se vyznamenání neudělovala.A plk.Pejhřimovský,nebyl příslušníkem štábu 9.td,ale pokud se nepletu,dělal náčelníka operačního oddělení 4.A

Jinak s chováním bývalých politruků máte velkou pravdu,tak se osobně chovali.Jeden ZVP tp hrdý nositel RSDR(opět beze jména) v listopadu chtěl vyrazit s plukem do Prahy,a na jaře 1990, na nové funkci (po zrušení vedoucí úlohy strany)si pověsil do kanceláře Masaryka a Beneše.

Btw.Všechny zde uváděné funkcionáře osobně znám.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vzpomínka

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 14:57

Zbrojnoši,

tak jsem se pídil u bývalých příslušnicích štábu 9.td,ale ani jeden mi nepotvrdil,že by bylo svoláno slavnostní shromáždění k výročí jeho založení, a ani to,že by někdo prohlásil,že 9.td k akci byla zneužitaPokud bych se dověděl něco jiního dám rád vědět.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na O ČSLA všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron