Být vojákem ČSLA č.7

Vše co se týká samotné armády

Být vojákem ČSLA č.7

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:12

určitě nebyla žádná ctnost či společenská událost. Co vím, tak nikdo se na dva roky u armády netěšil a snažil se ji vyhnout.

Prostě kluk musel po "revizi" u vojenských znalců - doktorů čekat na poštou doručený povolávací rozkaz s adresou VÚ, nechtěně využít jízdy "zadarmo" dráhou do místa určení. V kasárnách se smíchala hloupost s inteligencí. Já měl určenou Čáslav. Každý tenkrát přemýšlel, jak tu "zelenou pakárnu" oddálit, ale nebylo moc možností.

Já si "zařídil" vojnu na 5 měsíců s tím, že odpracuji asi 2 roky u firmy Vojenské stavby. Jenže vše bylo jinak, našel se v mé rodině jeden člověk, co mi ze své povahy a zloby, dokázal znepříjemnt život vojnou na 2 roky díky svým známostem ... , uhořel a to doslova. Přej každému to nejlepší:-), jako on tobě! Zřejmě existuje určitá spravedlnost. Opravdu nebylo větší ponížení, než býti vojákem ČSLA. Jo jo, každý voják měl podle zákona právo na 10 dní v roce navštívit rodinu, právo na vycházky, ale jinak musel být neustále pod kontrolou v kasárnách. Vše pramenilo z počátku 50.tých let. Sovětský systém tzvn. Gulag a veškeré vojenské základy aplikované do jiné národní mentality. Prostě totální pohrdání občanem ve zbrani. A bylo skoro jedno jestli je dotyčný "záklaďák" či "lampasák". K čemu byly vojenské řády, když se zásadně nedodržovaly.

Na co jsme měli býti hrdi? Pokud mohu za sebe, tak na NIC. Je fajn, že jsou fóra o vojácích a technice, ale úpadek naší armády začal v roce 1938 po "Mnichovu i zbabělosti E.Beneše", ta již nikdy nebyla tak seběvědomá a u obyvatelstva oblíbená. A jak tenkrát prohlásil generál Josef Šnejdárek: "Největší životní úspěch? Nevím, ještě žiju"! Vážím si prvorepublikových vojáků i důstojníků, ne všichni co jsem zažil byli špatní. Má zbytečná epizoda byla jen hraní na vojáky se všemi důsledky a jsem rád, že jsem to přežil, občas byla pomyslná hranice mezi životem a neživotem velice tenká. Tak to bylo a co s mrtvým "hrdinou"?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Zpět na O ČSLA všeobecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků