Listopad 1989

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Listopad 1989

Příspěvekod J.Pechal » 13 lis 2014, 23:09

Vážený pane generále,
je 63 let a vždy jsem si myslel,že tenhle stát patří lidem,kteří v něm žijí a jen oni mají právo rozhodovat ve svobovodných volbách,jak se bude tahle republkika dále ubírat a kdo ji bude vládnout.Nemyslíte?A tak stále nemůžu pochopit Vaše vyjádření a vyjádření soudruha Jakeše LN 8.11.2014,že nechtěl pomoci tehdejší SSSR.Proč? KSČ zde vládla 20.let,a lid ji tak miloval,že si musela v roce 1968 povolat cizí vojska,jen proto aby se udržela u moci.A po dalších 20 letech byla opět v koncích.A tak místo toho aby povolila svobodné volby, opět se spoléhala na cizí pomoc.Ale tá už nepřišla. V době, kdy se hroutil komunistický režim po celé střední a východní Evropě bylo naše tehdejší vedení úplně bezradné. Vždy dostávalo instrukce z Moskvy, a najednou Gorbačov jim jen řekl, že si každý stát má poradit sám. Co to byla za vláda, dyž k tomu k, abyste byli objektem zájmu StB, stačilo velice málo. Projevit veřejně svůj názor, který nebyl v souladu s oficiální lini.Soudruh M.Jakeš zde s určitou mírou masochismu tvrdí.":Cituji "Byli takoví, samozřejmě. Já to odsuzuju, ale byla to jejich volba - do určité míry. Ale vždyť oni věděli, že když budou dělat konkrétní věc, že budou zavření. Když někoho zabiju, taky vím, že si půjdu sednout."Dovede si dnes pane generále představit,že by jste dnes byl za tyto své názory stíhaný a zavřený? Dnes můžeme veřejně kritizovat kohokoli. Od prezidenta až po toho nejposlednějšího člověka.A soudruh Jakeš Váš byvalý šéf k tomu se svou jednoduchostí jen podtkne:"„Kolik jich bylo zavřeno, že něco řekli? Je to kapička, když se o tom bavíme v souvislostech. Ale nemá se to dít a nemělo se to dít. Bylo to špatně."Odpovědnost a nebo lítost nulová.Přiznej me si pane generále,že komunisté v roce 1989 žádné řešení neměli. Ve vedení státu seděli převážně neschopná individua, která se k moci dostala vysedáváním na schůzích a poslušným adorováním Kremlu. Zmatek, který v politbyru panoval, byl takřka hmatatelný.Dnes zde máme svobodné vlby a za 25.let od listopadu,si žádna vláda nemusela povolat žádnou cizí armádu,aby ji udržela u moci.
Píšete:"Za správné proto považuji až současné Putinovo vedení."A tak se Vás ptám,zda se Vám též líbí vyjádření poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Sergej Markov prohlásil, že dva pobaltské členské státy EU Estonsko a Lotyšsko mají důvod bát se Ruska kvůli údajnému útlaku ruského obyvatelstva. Řekl to švédské televizi SVT.Já nevím, proč to pořád někoho vzrušuje.Nepřipominá Vám to jednoho pána s knírkem,který totéž tvrdil,že se ubližuje němcům v tehdejší Československé republice?
Nemohu si pomoci,ale Putin pro některé lidi představuje jakéhosi mýtického spojence, který to natře všem nenáviděným elitám i menšinám na české i evropské úrovni. Jako munice na obranu Putinových kroků slouží cokoli - Kosovo, Guantánamo, Irák, válka ve Vietnamu, mezinárodní obchod nebo 11. září."
Za Putina mluví jeho činy a že je mu Hitler přinejmenším vzorem, je patrné. Rozdíl je v tom, že Rusové nejsou Němci, takže se z něj nikdy nic tak mocného nestane. A samozřejmě je dost těch, kteří k Putinovi vzhlížejí a umí "vysvětlit" každý jeho krok hezkými slovy. Ale takové užitečné idioty měl Hitler taky.
Závěrem chci jen řící:I když už od pádu komunismu uplynulo vcelku už 25 let neprošel doposud stejně drsnou kritikou tak jako nacismus.Možná je to proto,že úkolem komunismu mělo byt všeobecné osvobození.Měl přinést konec nerovností a nastolit skutečnou sociální spravedlnost.A zdá se,že většině jeho přiznivců příliš nezaleželo na tom,že sovětský režim vytvořil prakticky ve všech ohledech naprostý opak.
Možná,že se Vám me vyjádření nebude líbit,ale musel jsem napsat, že Ti , kteří pamatují vládu komunistů si připomenou, že je lepší nedokonalá demokracie,než to co nám bylo předváděno před rokem 1989.No a Ti mladší mají možnost nahlédnout do komunistického myšlení a soudruh M.Jakeš je názornou ukázkou toho co jsou komunisté zač a jak by nám asi vládli, kdyby se opět dostali k moci. Oni se ani ta čtvrt století nezměnili. Jsou stejní jako "kůl v plotě"

J. Pechal
J.Pechal
 
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2014, 00:43
Blog: View Blog (0)

Re: Listopad 1989

Příspěvekod admin » 14 lis 2014, 12:12

Vážený pane,

jako administrátor tohoto diskuzního fóra si Vás dovoluji upozornit, že se jedná o fórum věnované Československé armádě. Pro politickou diskuzi zde není prostor a nemáme o ni zájem.

Prosím přečtěte si pravidla tohoto fóra na http://forum.csla.cz/viewtopic.php?f=39&t=1638&sid=41a772e0a8d2bc33d9d0b8d0aa1a330f.
Děkujeme za pochopení.

Administrátor
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 7
Registrován: 05 dub 2013, 15:29
Blog: View Blog (0)

Re: Listopad 1989

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 15 lis 2014, 13:17

Pane Pechale, odpověď aministrátora mi nedává příliš možností, abych i já, po vašem vzoru, se v tomto diskusním fóru zabýval tak vyhraně politikou.Dotazů máte mnoho a otevřeně odsuzujete všechno z minulého režimu. K tomu bych musel od vás vědět, co je hlavní příčinou vaší nenávisti a jak jste musel trpět. Mně by vůbec nevadilo bavit se s vámi, i když nepochybuji o zbytečnosti takových mých snah. Popisujete někdejší diktát Moskvy a jste tak nenávistný, že byste asi vůbec nepřiznal dnešní úlohu USA na tom, co se ve světě děje. Čtěte alespoň názory amerických politologů, historiků a někdejších významných představitelů americké administrativy. Možná, že byste se dozvěděl o tom, že současná finanční situace USA vyžaduje takové radikální řešení, nemá-li dojít k rozpadu, že nelze vyloučit z jejich strany ani nezbytnost případného rozpoutání světové války. Vždyť dnes už dokonce přiznávají, že nešlo o jaderné zbraně v Iráku ani v Libyi, ale že jejich představitelé chtěli alepoň v Africe zavést jinou měnu než USD. Dnes pokračují stejné obavy USA o USD i od společenství BRICS. A američtí politici a hlavně ekonomové požadují "pouze", aby EU začala plně obchodovat s USA a odvrhla vše od RF. Říkají, že jedině jednotný trh USA a EU může zlikvidovat význam RF s jejími přírodními zásobami. Možná byste i lépe pochopil, že taková "maličkost" jako situace na Ukrajině je pouze jeden z malých krůčků, nzbytných pro splnění jejich většího cíle. Pokud se týká vašich výhrad k mé osobě, tak si je klidně ponechejte. Kdybyste byl tak hodný, můžete mi sdělit, čeho špatného jsem se dopouštěl? Možná, že před těmi 25 lety jste se někde krčil strachy, nenacházel jste způsob co proti tomu nenáviděnému režimu dělat a neublížit si a dnes jste třeba už ceněn jako aktivní protikomunistický bojovník. Nemíním vám připomínat ani to, co "demokratického" jsem musel prožívat já po roce 89.Dnes by se vám možná více hodilo, kdyby před těmi 25 léty ČSLA vystoupila silou proti demonstrantům, abyste měli argumenty, proč jste potom raději tu naši republiku rozkradli.
Ať se vám daří v životě podle vašich představ.A občas byste se mohl podívat i kousek vedle vás, jestli všichni naši občané mají takové názory jako Vy.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků