Zeptejte se na platby v ČSLA

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Zeptejte se na platby v ČSLA

Příspěvekod Orel2 » 17 lis 2014, 17:21

Dobrý den pane Armádní Generál Vacec,
přečetl jsem si nějaké informace o platbě v ČSLA a našel něco na internetu. Moje otázka je, jak se struktura platby do pracovní polohy, z minima na maximum a podle jakých kritérií byly uděleny to a udělal zlepšení. Velitel čety měl pravděpodobně kolektivní skupinu a 20 (~ 1988 2800 3000 Kcs, 2500-3500 Kcs min-max ?), velitel roty 23 .

Roztoč 01.01.1981 bylo zřejmě také ke změně v skupina, do té doby velitel čety byl o skupině 22. kolektivní

Také jsem zjistil, viz přiložený, že od roku 1953 se pozice ve výšce platby 1 : 1 převzal od sovětského případu. Podobně, platba na služby asi divize. Ale měli byste vidět nastavení služby služeb, aby jej přesně určit.

http://uploads.ru/YqU18.jpg

http://forum.presscont.eu/download/file ... &mode=view

Zde jsou některá čísla, které existovaly v NDR v NVA na služební místo:

Offiziere:

875,- M : Registerführer im Stabsmusikkorps (Hptm.), Trupp- bzw. Gruppenführer, Stationsleiter (Oltn.)
875,- M : Flugzeugtechniker (Oltn.)
900,- M : Trupp- bzw. Gruppenführer, Stationsleiter (Hptm.)
925,- M : Zugführer (Hptm.)
950,- M : Zugführer selbst. Zug (Hptm.)
950,- M : Flugzeugführer-Jagdflieger (Oltn.), Hubschrauberführer (Hptm.)
975,- M : Oberflieger, Paarführer - Jagdflieger (Hptm.)
1.000,- M : Stellv. KC (Hptm.), SSC Batl. (Major), FDJ-Sekr. Btl. (Hptm.)
1.050,- M : KC (Major), Stellv. K-Batl. (Major), SSC selbst. Batl. (Major), OO Oberoffizier Rgt. (Major)
1.100,- M : SSC Rgt. (Major), OO Div. (OSL)
1.150,- M : Kdr. Batl. (OSL), Stellv. Kdr. selbst. Batl. (Major)
1.200,- M : Ltr. Arbeitsgruppe Div. (OSL), FL OHS (OSL)
1.250,- M : Kdr. selbst. Batl. (OSL), Stellv. Kdr. Rgt. (OSL), SSC Brigade (OSL)
1.300,- M : Ltr. Unterabteilung Div. (OSL)
1.400,- M : Kdr. Rgt. (Oberst), SSC Div. (OSL)
1.650,- M : Stellv. Kdr. Div. (Oberst), SSC Chef MB (Oberst), Ltr. Hauptabt. MfNV (GM)
1.750,- M : SSC Kdo TSK (GM)
1.950,- M : Kdr. Div./Grenz-Kdo (GM)
1.950,- M : Stv. Chef MB (GM)
2.100,- M : Chef Verwaltung im MfNV (GL)
2.200,- M : Chef MB (GL), Stv. Chef Kdo. TSK (GL)
2.400,- M : Hauptinspekteur der NVA (GO),
2.600,- M : Chef LaSK, LSK/LV, VM, GT (GO), Stv. MfNV TB, RF (GO)
2.800,- M : Chef Hauptstab (GO), Chef PHV (GO)
3.200,- M : MfNV - Minister (AG)
Orel2
 
Příspěvky: 18
Registrován: 15 lis 2014, 10:04
Blog: View Blog (0)

Re: Zeptejte se na platby v ČSLA

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 20 lis 2014, 14:08

Neodpovím Vám asi tak, jak si představujete. Nemám v úmyslu něco zatajovat, pouze se nepovažuji za takového, kdo odpoví přesně na otázky finančního zabezpečení vojáků z povolání.Uplynula už dlouhá doba a mnoho záležitostí jsem také zapomněl a osobní archiv nemám.
Jedno si však pamatuji. Plat vojáky z povolání měl tři hlavní složky: plat funkční, hodnostní a za výsluhu let. Funkční plat tvořil největší část platu. Byl základní, jeho střed a maximální hranice-strop. Byl stanovován na základě dosaženého civilního i vojenského vzdělání, pravidelného hodnocení jeho práce. Hodnostní se odvíjel za dobu služby podle hodnosti, kterou každý dosáhnul a ta byl ohraničen také i funkčním zařazením.
Jako absolvent tankového učiliště jsem byl vyřazen v hodnosti poručíka a měsíční služné mi bylo stanoveno cca 1160 Kčs,dále si vzpomínám najeho výši ve funkci staršího důstojníka operačního oddělení divize v hodnosti kapitána- kolem 3000 Kčs.Poslední výše mé finanční náležitosti ve funkci ministra národní obrany, hodnosti armádního generála a doby služby 37 let byla následující: základní plat 12000 korun, daň ze mzdy 3136, nezdaněná náhrada nákladů 5000, čistý plat 13864 korun.
Pamatuji si, že snahou státních orgánů v 60-80. letech bylo, aby plat vojáků z povolání byl na úrovni pracujících v těžkém průmyslu. Přesně to neznám, ale vím, že plat vojáků nedosáhnul nikdy této výše.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron