Veteráni

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Veteráni

Příspěvekod Karel Houška » 16 úno 2015, 14:04

Vážený pane armádní generále,
chtěl bych se zeptat, jaký je váš názor na naše novodobé válečné veterány?
Co se týče nás dvou, to štěstí, se setkat, jsme neměli.
S pozdravem Karel Houška
Karel Houška
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2014, 18:39
Blog: View Blog (0)

Re: Veteráni

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 17 úno 2015, 14:35

Pane Houško, nejprve se Vám omlouvám za svůj omyl, když jsem Vás a vašeho kamaráda považoval za možné posluchače vojenské školy.
Můj názor na současné válečné veterány není moc příznivý. Mně může někdo vyčítat, že jsem se sám nezúčastnil nikdy jako voják podobných akcí. Jediná moje omluva může být, že to po mně nikdo nepožadoval. Nezávidím ani bezprostředně nevyčítám Vámi vzpomínaným válečným veteránům jejich účast v akcích v zahraničí. Snad oprávněná byla pomoc ke stabilizaci poměrů v akcích jako KFOR, SFOR atd, ale méně přijatelné je působení v posledních letech v Afghánistánu. Nemám dostatek informací o tom, za jak politicky a vojensky významnou považují účast v nich vzpomínaní váleční veteráni. Mám spíše obavy, že hlavním motivem jejich účasti je ponejvíce hmotná (finanční)výhodnost takové služby i když chápu, že nebezpečí s tím spojené musí být nějak oceněno. Větší vinu však vidím u státních představitelů a politiků, kteří nejen plní požadavky vyplývající z členství v NATO, ale mnohdy svoji nadměrnou iniciativou usilují i o upevnění svých politických pozic.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron