Proč jsou zlí dnešní veterání

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Proč jsou zlí dnešní veterání

Příspěvekod J.Pechal » 01 bře 2015, 01:46

Pane generále,ve své poslední odpovědi ohledně českých veteránu píšete: "Mám spíše obavy, že hlavním motivem jejich účasti je ponejvíce hmotná (finanční)výhodnost takové služby i když chápu, že nebezpečí s tím spojené musí být nějak oceněno. Větší vinu však vidím u státních představitelů a politiků, kteří nejen plní požadavky vyplývající z členství v NATO, ale mnohdy svoji nadměrnou iniciativou usilují i o upevnění svých politických pozic."
A já se vás ptám,v roce 1980 jsem byl velitelem tanku 1.tankové divize ve Slaném a musel jsem se stát účastníkem cviční Krkonoše.A tudíš v rámci politikly KSČ jsem musel vyrazit dělat pořádek v Polsku.Nemyslíte si,že tehdejší vedení ÚV KSČ,si na úkor nás obyčejných vojáku za cca 120,Kčs měsířční žold neusilovalo o upevnění svých politických pozic v rámci VS?Tak jako píšete o dnešních veteránech?A jaký je v tom dnes rozdíl?
J.Pechal
 
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2014, 00:43
Blog: View Blog (0)

Re: Proč jsou zlí dnešní veterání

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 02 bře 2015, 22:17

Přisoudil jste mi sám to, co jsem nenapsal, protože o "zlých veteránech" jsem se dozvěděl až z vašeho dotazu.Nekladu si po celou dobu odpovědí do fóra, že chci někoho z tazatelů donutit, aby přebíral mé názory. Ponechte si své, mně to totiž vůbec nevadí.
Velitel tanku je sice zodpovědná funkce, ale nemůžete věřit tomu, že by se bez vás tanková divize neobešla.Nepleťte si pouze, že činnost ČSLA na našem území se dá srovnávat s vysíláním kontigentů AČR do zemí tak vzdálených, které pro nás nebezpečí nepředstavují. Ani vy jste nepřekročil hranice do Polska, abyste tam se svým tankem musel dělal pořádek. Bylo by tehdy i nyní těžké vám "prozradit" třeba to, že cílem bylo poskytnout politickým představitelům Polska lepší podmínky pro řešení jejich vnitřní situace. Kdokoliv by se dnes pokusil o politické změny v kterémkoliv ze členských států NATO, tak by mu to nebylo dovoleno, protože podle existujících zákonů, které na sebe každý účastník bere, se k tomu zavázal.
ČSSR nedělala tedy nic tak špatného a nezákonného. Snad pouze pomohla v rámci svého členství ve VS odvrátit cíleně namířené jednání některých Západních mocností k jejímu rozvrácení. Abyste byl spokojen, tak vám přiznám, že se jim to podařilo až za děvět let. KSČ tím nemohla nijak více posilovat své pozice, než dnešní vládnoucí politické strany. Souhlasím s vámi alespoň v tom, že 120 Kčs byl ubohý žold. Berte tedy v úvahu, že dnes jsou posílání do zahraničí "profesionálové" a ne "amatéři" vojenské základní služby. Žije se vám možná dnes lépe a jste maximálně spokojen. Jde jenom o to, jestli tak spokojeni jsou i další velitelé tanků 1.td.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron