vú 4242 Plzeň baterie NRVD

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

vú 4242 Plzeň baterie NRVD

Příspěvekod Pelda » 04 bře 2015, 14:37

Dobrý den,
pane generále jsem VZS- 4/88-90. Napřed Louny 1051 (BVP-2 jsem zažil), poté 4242 Plzeň-Slovany. Předem Vám říkam, že jsem nebyl nikdy v žádné straně (věk) a ani nejsem a nebudu. Mám k Vám úctu.
Možná znáte současnýho člena GŠ-plk.Domorák, znám ho když jsem sloužil v Lounech (v době cvičné mobilizace jsem byl 53 hod. na tzv. B bráně. duben1988. Bez možnosti vystřídání. Jelikož jsem byl ještě v přímači, tak jsem měl problémy s WC a jídlem. V příjamači byly záložáci), zážitků by bylo mnoho, ale nechci Vás tím zatěžovat.

Jak může plk. Domorák zastávat takovou funkci, když záložakovi u vchodu do jídelny sebral ešus, hodil ho před sebe a svou služebí zbraní ho odstřílel skoro do půl "buzeráku" (kam se může střela odrazit ho nezajímalo) za mě byl npr. Měl pak přezdívku "útvarový střelec".
Hlavně mně zajímá 4242 NRVD Plzeň-Slovany. Zajíma mně, zda neznáte neco o mých velitelech: kpt. Zatloukal (náš velitel 4242 ), pak u divize: pplk: Beneš, mjr Holec-radista, mjr Srna kontráš. Já osobně jsem obsluhoval R3AT.
Moc děkuji za přpadnou odpověď
Jaromír Pelikán Brno
Pelda
 
Příspěvky: 8
Registrován: 09 led 2015, 13:46
Blog: View Blog (0)

Re: vú 4242 Plzeň baterie NRVD

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 11 bře 2015, 23:36

Svými názory mě nezatěžujete, ale snad pochopíte, že v době vaší vojenské základní služby jsem zatával funkce NGŠ a MNO. Při počtu zhruba 60 tisíc vojáků z povolání jsem v rámci plnění svých služebních povinností byl ale poněkud vzdálen nižším stupňům velení, i když při výjezdech k vojskům jsem jim náležitou pozornost stále věnoval. Plk. Domoráka bohužel neznám a bylo by neseriozní ode mně hodnotit, jak může při vašich poznatcích o něm dnes sloužit na GŠ AČR. Horší je, že při vámi vzpomínané události u 3 msp 1.td mu nikdo v jeho počínání nezabránil. Přiznávám, že nebyl bohužel výjímkou a podobně měli snahu šikanovat své podřízené ještě někteří jednotlivci. Dosti často však byli přímými nadřízenými takoví vojáci z povolání náležitě usměrněni a ve vyhraněnějších případech nejen kázeňsky, ale i soudně řešeni.
Trochu větší potíž mi způsobyl váš dotaz na některé další důstojníky u děl. pluku v Plzni na Slovanech (byl to dp 19.msd). Protože jste vůči nim neuvedl důvod svého zájmu, podařilo se mi po 25 letech o nich zjistit pouze následující:kpt Zatloukal byl velitelem jednoho děl. oddílu, výhrady proti jeho práci jsem nezjistil. Pplk. Beneš, hodnocen solidně, vykonával funkci NRVD 19 msd. Mjr. Holec, spojař, složil i na štábu divize, asi před 8 léty zemřel. Mjr Srna, důstojník VKR, informace o něm se mi nepodařilo zjistit. Takže jsem vás asi příliš neuspokojil.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků