Dragounskej pochod

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Dragounskej pochod

Příspěvekod záložák » 04 dub 2015, 09:54

Mohl byste pane generále zhodnotit po odborné stránce, případně porovnat s nějakým jiným přesunem po vlastní ose, výkon US vojáků? Děkuji.
záložák
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 lis 2014, 12:39
Blog: View Blog (0)

Re: Dragounskej pochod

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 04 dub 2015, 18:56

Zhodnotit přesun mohu, ale pouze z toho, co předávaly občanům naše sdělovací prostředky, protože sám jsem se nikde sledování nezúčastnil. Nemám ve zvyku měnit své názory podle potřeby ze dne na den, tak mi dovolte citovat to, co jsem na podobný dotaz odpověděl Karlovarskému deníku dne 31.3. t.r.:
"Ve sdělovacích prostředcích bylo jasně sděleno, že takové konvoje jezdí se souhlasem vlády a bez jakýchkoliv výhrad představitelů koaličních i opozičních politických stran čatěji. Jsme jedním z členských států NATO a tím plníme i závazky, které jsme na sebe vzali. Tentokrát je však průjezdu konvoje věnována neobvyklá pozornost i sdělovacích prostředků a ani se nezatajuje, jak velký propagační význam má.Ukazovat Rusku sílu a jednotu aliance lze však i jinak.... Vypadá to tak, že právě Američané si potřebují touto kampaní dodávat jinak než obvykle odvahu proti těm, na které je mediálně zaměřena. Nemám v úmyslu poukazovat na vojenské nedostatky, které konvoj doprovázejí. Jako bývalý voják však nemohu dobře pochopit 7 až 10 hodin zpoždění přesunu pro nedoplnění pohonných hmot nebo 45 minut při technické poruše jednoho obrněného transportéru na druhé ose. Řekl bych, že by to mohlo snad více povzbudit ty, proti kterým se demonstrační přesun provádí".
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron