Proč se bát Ruska

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Proč se bát Ruska

Příspěvekod J.Koloušek » 13 dub 2015, 14:42

Vážený pane generále,nerad se zapojuji do nějaké diskuze,ale Vaše poslední přispěvky mě k tomu donutily. Přestože Vás pane generále Vacku považuji za inteligentního a vzdělaného člověka,přesto mám dojem, že pane generále těžko snášíte kritiku svých názoru a špatně slyšíte nebo si špatně vykládáte věci, které Vám byly předestřeny a nejsou plně v souladu s Vašimi názory a líniní KSČM a řekl bych,že na ně velice popudlivě reagujete.

1.Píšete,že NATO svoji sílu ukazuje převážně akcemi armády USA, zvláště proti RF, kde nedodržuje dohovořené smlouvy z počátku 90.let.Proč tedy neuvedete,že v listopadu 1994,byla podepsána trojstranná dohoda mezi Ukrajinou, Ruskem a USA, která poskytla Ukrajině bezpečnostní záruky včetně respektování teritoriální integrity?A kdo je jako první porušil-NATO,nebo Rusko? Co by se stalo,pokud by si Ukrajina JZ ponechala?Kdo vyhrožuje Pobaltským státům silou-opět NATO,nebo Rusko?Kdo lhal,že při obsazování Krymu nebyly účastny vojska Ruska a pak je vyznamenával,kdo řekl,že při obsazování Krymu uvažoval o použití JZ?Opět NATO a USA?Co znamená prohlášení,že Rusko by mohlo vyslat své jaderné střely proti dánským lodím, pokud se skandinávská země připojí k protiraketové obraně NATO Proč toto vyhrožování a čemu má složit.?

2. On někdo brání Rusku v tom, aby pracovalo, obchodovalo a vyvíjelo se ? Jejich hlavní problém je v tom, že to prostě nedokážou, proto jsou slabí a reagují hystericky a agresivně na každý podnět.EU by určitě ráda obchodovala, ale stejně tak chce mít kolem sebe stabilní, přátelské a hlavně demokratické státy. Proto investuje obrovské množství peněz a času do okolních států. Tohle je v případě EU naprosto legitimní geopolitický zájem, který není nijak podřadný ve srovnání s ruskými zájmy. Pokud na to má právo Rusko, proč ne EU? Ale z nějakých záhadných důvodů Vy a spousta dalších budete obhajovat jen ruské zájmy.Ale jenom Ukrajina má právo si vybrat své spojence a svou orientaci. Rusku se to nemusí líbit, ale nic mu potom není.Ruská zahraniční doktrína je plná řečí o suverenitě a o tom, jak je důležitá. Ale ve skutečnosti to znamená, že nikdo (USA, EU, NATO) nemůže bránit nějakému státu ve spojenectví s Ruskem, ale Rusko může komukoliv bránit ve spojenectví s USA,EU a dalšími.

3.Sbližování Švédska a Finska s NATO je celkem logická reakce na ruskou konfrontační politiku. Jestliže nějaký ruský velvyslanec vyhrožuje Dánsku jadernými zbraněmi, v Kaliningradu se rozmisťují rakety, které mohou zasáhnout jih Švédska, tak je od ruského min. zahr. věcí pokrytecké vyjadřovat své znepokojení.Zde vidíme úžasnou lekci typické ruské demagogie. Nejprve rozpoutají ozbrojené provokace proti skandinávským státům a pak jim vyčítají, že se "staví proti nim"


3.Patříme na západ! Američané nám několikrát pomohli - při vzniku ČSR, v. r. 1945 nás částečně osvobodili (bohužel jen částečně), nikdy za to vlastně nic nechtěli. Za osvobození Rudou armádou jsme tvrdě zaplatili nejen Zakarpatím, ale 40-ti lety rusko-komunistické poroby, vpádem vojsk 1968 a 20-ti letou okupací. Jsme součástí NATO a euroatlantické civilizace, není to ráj, ale je to prostor, kde se dá slušně a svobodně žít, je to místo, kde člověk řídí svůj život především sám. To nejmenší co můžeme pro spojence a Američany udělat je být loajální a plnit svoje závazky. Jen tak muže civilizace, které jsme součástí přežít, neb demokracie je ze své podstaty vůči svým nepřátelům velmi shovívavá, bohužel oni už tolik ne. Každopádně NATO díky.

4.Veškerý humbuk kolem jízdy US Army způsobili sami komunisté pánové Vyvadil,Ransdorf, (přitom Ransdorf dodnes nedoložil své lži ohledně účastí vojáku NATO v bojích na Ukrajině-jako vždy) Filip a jim podobní.Zde,ale zdejší proruská úderka si ještě neuvědomila, že jejich aktivita působí přesně opačně, než zamýšlejí... Je mi jich docela líto. Nebýt jich a jím podobných, kteří chtěli konvoj blokovat a házet na ně různé věci, nebyla by ani tak obrovská účast lidí, kteří je přišli vítat. Takže tímto děkuji veliteli Vyvadilovi, že nám pomohl dokázat, že to s Čechy není zase tak ztracené, jak si někteří mysleli. Já byl s vnukama v Pardubicích i v Ruzyni. Překvapilo mě to, atmosféra byla skvělá a neumělá. Spousta lidí dobrovolně došla pozdravit spojence---a to všichni zcela dobrovolně!! Ne jak za vlády jedné strany před rokem 1989kdy se muselo! V reálu se krásně ukázalo, jakým směrem se ubírají sympatie české společnosti, rusofilové umí jen hloupě papouškovat,co jejim předloženo s hora. Zde vidíte svět paradoxu, že Putin udělal pro sjednoceni a probuzeni NATO víc, než všichni činitele NATO dohromady a čestí komunisti v čele s Vyvadilem a Ransdorfem pomohli udělat konvoji takovou reklamu, ze na amíky mávali tisíce čechu.Nemohu si pomoci, ... Jako nejlepší odstrašeni proti drogám je vidět fe ťackou trosku, tak nejlepší odstrašeni od Ruska jsou sami rusové a jejich propaganda..
Ruská "Pravda o Ukrajině" je podobně "pravdivá", jako "Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti po XIII. sjezdu KSČ". Jen je v ní těch totálních a stupidních lží o něco více. Jak to bylo doopravdy?

5.Kdo chce pochopit politiku dnešního vedení Ruska,plně doporučuji knihu od A.Jakovleva:"Rusko plné křížů!
J.Koloušek
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 dub 2015, 11:04
Blog: View Blog (0)

Re: Proč se bát Ruska

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 21 dub 2015, 22:00

Chci Vás ubezpečit, že se při odpovědích řídím svými názory a neovlivňují mě názory KSČM, naopak s nimi občas i nesouhlasím.Ve svých letech jsem už opravdu nedoslýchavý, ale to mi při odpovědích nemůže vadit, protože si vyměňujeme názory písemně. Reaguji stále stejně a přiznávám, že jsem byl asi celý život popudlivý, když jsem se řídil i Vám asi známým výrokem G.B.S." Diskutoval jsem s idiotem. Mám dojem, že jsem zblbnul!" (tím ale vůbec nemíním Vás).
V důchodu mám možnost řídit se pouze dostupnými informacemi sdělovacích prostředků. Vy asi disponujete i jinými zdroji a doporučil byste mi zanechat odpovědi v tomto Fóru, čemuž bych se ani nebránil. Ne všichni tazatelé jsou však zvědaví jenom na politické názory.
Snad se neurazíte, když nebudu odpovídat v pořadí, které jste zvolil a očísloval. Pokud by RF nereagovala tak, jak to činí (a ne vše z její strany je bezchybné!), tak by nezabránila hlavní snaze těch druhých- rozložit ji na malé státy a státečky a tím odstranit z mezinárodní scény toho, kdo má stále ještě z dob studené války dosti prostředků na ovlivnění toho, co se odehrává. Položil jste si někdy otázku, kam že přivedlo "šíření demokracie" situaci v Iráku, Libyi, Afghánistánu i jinde, kam vstoupily USA? Znáte výroky takových politiků, jako je třeba pan Friedman nebo bývalý hlavní velitel vojsk USA v Evropě, kteří hovoří o tom, jak se se značným předstihem dozvěděli, co se bude odehrávat od r. 2001 a v dalších letech a ono k tomu opravdu došlo? To asi nebudou žádní sympatizanti RF!Snad jste se od nich dozvěděl alespoň to, že musí za každou cenu zabránit jakékoliv ekonomické spolupráci SRN a RF a z čeho že plynou takové obavy. A takhle bychom mohli pokračovat dál. Možná, že by z toho byla i malá knížka, takže se nezlobte a znovu mě můžete označit za popudlivého člověka. I já bych Vám mohl doporučit mnoho napsaného od amerických, britských i jiných autorů.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron