Nedocenění důstojníci v ČSLA, kteří se báli za svůj názor

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Nedocenění důstojníci v ČSLA, kteří se báli za svůj názor

Příspěvekod Mracek » 21 kvě 2015, 16:35

Dobrý den. Musím reagovat na Vaše slova, jak jste mi odpověděl:
"Vaše zpochybňování postoje vojáků z povolání není věrohodné. Jistě se mohli najít jedinci, kteří se cítili nedoceněni za svoji službu v armádě, ale ti se zpravidla báli svoje názory veřejně sdělovat."
Sloužil jsem u útvaru REB, který jste označil jako výběrový a několikrát jste se o něm vyjádřil pochvalně. Jako jedinec jsem se necítil nedoceněn, nicméně u tohoto útvaru jsem byl ještě v hodnosti kapitána jako velitel čety. Přičtu-li k tomu že jsem nikdy nebyl kázeňsky potrestán, dostal jsem dvě medaile a jednou jsem i od Vás osobně převzal obálku (finanční odměnu), pak jediné vysvětlení pro mne je, že jsem nikdy nebyl v KSČ. To jsem pokládal za dostatečné vyslovení názoru. Myslím že jste v té době nemohl chápat co je "veřejně sdělovat svoje názory" (jiné než loajální v linii politiky KSČ) a možná jste nikdy nechápal, že by s někým mohl režim životně zamést za veřejné vyslovení názoru. Otázku k tomu nemám, je to jen reakce. S pozdravem, Mráček
Mracek
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27 bře 2015, 17:43
Blog: View Blog (0)

Re: Nedocenění důstojníci v ČSLA, kteří se báli za svůj názo

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 25 kvě 2015, 15:04

Nemám v úmyslu vyvracet Vaše názory a nemohu ani hodnotit vaši práci, protože Vás neznám.Vy mě ale hodnotíte tak, jako byste mě perfektně znal. Jak mi můžete bez rozpaků přisuzovat, že jsem nemohl chápat, co je "veřejné sdělování svých názorů" a že "jsem nikdy nechápal, jak s někým mohl režim životně zamést". Nevím, kdy a z jakých příčin jste skončil jako voják z povolání. Ponechte si své názory o mně, nemíním Vám je vyvracet a netoužím ani po tom, abyste o mně pěl nějaké chvalozpěvy. Pouze Vám uvedu, že jsem byl ve své vojenské kariéře 3x předurčen za své názory k vyhození z armády. Poprvé už jako posluchač TU, potom jako velitel divize a nakonec i z funkcr NŠ ZVO. Nedošlo k tomu jedině proto, že právě svazáci a komunisté, které asi nenávidíte, se za mě postavili. Kdybyste mi sdělil kontakt na někoho z doby vaší služby u 3.smp REB, nechal bych si vysvětlit, jak Vám bylo křivděno. Mně připadáte jenom trochu bojácný až uplakaný. Pokud to tak není, rád se Vám omluvím.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků