Velitel svazku.

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Velitel svazku.

Příspěvekod přednosta » 10 led 2016, 19:55

Dobrý večer soudruhu generále. Přeji Vám a Vašim blízkým všechno nejlepší v novém roce, hlavně hodně zdraví, pohody a spokojenosti. Moc si Vás vážím za Vaše názory, postoje a statečnost. Kromě jedné, mám všechny Vaše knihy, tu poslední sháním. Líbil se Váš projev v FS v prosinci 1989 i toto Fórum. ZVS jsem absolvoval letech 1964-66 u 8 tp v Jihlavě, z toho 1O měsíců v PŠ Havl. Brodě. Na vojnu vzpomínám rád, v dobrem, i když to nebylo vždy jednoduché. Velitel svazku byl Veselý Plk, se kterým jsem docházel hodně často do styku. Byl všude, v sobotu na kontrole stráže na muničáku, ráno na kontrole rozcvičky, v parku při přechodu techniky, na štědrý odpoledne v kasárnách, apod. Na toto měl dost lidí. Zástupce fronťák, NŠ pozdější MNO. Měl autoritu, ale i výsledky. Při úrovni některých vojáků, jsem jeho jednání chápal. Po hodně letech s ním setkal jako záložák dozorčí KSVD, on velitel ZVO. Zajímal mě jeho postup. Otázka: čím byl původně, jaké měl v době vzdělání? Proč se ho nikdo nezastal? Kdyby byl takový, asi by to nedotáhl tak vysoko. Jak reagoval na nové poměry v armádě a společnosti? Děkuji.

S pozdravem npr. v.z. Z. Bravenec
přednosta
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 říj 2014, 08:02
Blog: View Blog (0)

Re: Velitel svazku.

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 01 úno 2016, 23:42

Omlouvám se za opožděnou odpověď. Je od Vás hezké, že v dobrém vzpomínáte na dobu své základní vojenské služby. Nebyly to pro mnohé z vás lehké dva roky. Nejste sám, kdo s odstupem doby takhle vzpomíná, ale je i dosti těch, kdo jenom spílají na její zbytečnost. Taková ale byla doba studené války a dobré bylo hlavně to, že k té světové nedošlo. To ale může znít příliš jako fráze.Kdo byl řádně vychován ve své rodině, ten ani tolik nenadává.
Na osobu gen.plk. Františka Veselého jsou názory hlavně u vojáků z povolání značně rozdílné. Já jsem pod ním sloužil už jako kapitán- st. důstojník oper odd. 1.armády v Příbrami, potom jako Nš a velitel divize, NŠ a velitel 1. armády a v průběhu dalších let i jako jeho NŠ-1.zástupce velitele ZVO. Souhlasím, že byl pracovitý i důsledný, ale jeho metody práce byly někdy opravdu méně vhodné a nátlak na některé funkcionáře byl natolik silný, že přivedl i k ojedinělým tragediím. Své vzdělání si časem doplnil. Jeho původní povolání bylo dělnické, snad jako pracovník u elektrických rozvodných závodů, vojenské vdělání si doplnil dálkovým studiem. Do důchodu odešel asi v roce 1985, vyučoval na VŠE v oboru krizových situací. Zemřel asi v r. 1992 (?).
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků