Josef Šíba

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Josef Šíba

Příspěvekod Pepa-Kobyla » 16 pro 2016, 22:54

Dobrý den pane generále,
sloužil jsem u 4. tankové divize (1983-85) a jejím velitelem byl tenkrát pplk. Josef Šíba. Zažil jsem ho jen několikrát, ale působil na mě velice pozitivně a myslím si, že byl schopný velící důstojník. Zajímalo by mě, jestli jste ho znal či s ním spolupracoval a případně ho ohodnotil. Děkuji za odpověď, přeji hezké vánoční svátky a zdraví do dalšího roku 2017.
Pepa-Kobyla
Pepa-Kobyla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 28 zář 2014, 12:35
Blog: View Blog (0)

Re: Josef Šíba

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 11 úno 2017, 19:13

Musím začít omluvou za opožděnou odpověď z technických důvodů (závada na notebooku).
V době,kdy jste vykonával základní vojenskou službu u 4 .td jsem byl náčelníkem štábu- 1. zástupcem velitele Západního voj. okruhu.Z toho vyplývaly i mnohé povinnosti kontrolní, které jsem prováděl i u zmíněné divize. Podplukovník J. Šíba prokazoval potřebnou odpovědnost za stav u divize jako její velitel. Uznával jsem ho, pomáhal jsem mu, ale také jsem ho nešetřil. Postupně se dopracoval i do vyšších funkcí na velitelství 4. armády a posléze i do funkce náčelníka Správy bojové přípravy MNO a byl k tomu i hodnostně povyšován až do funkce generálporučíka. V současné době žije v Praze a vzal na sebe dobrovolně i povinnosti předsedy výboru generálů ČR.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků