Poznámka k cvičení Družba 86

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Poznámka k cvičení Družba 86

Příspěvekod JaroslavJ » 03 led 2017, 10:31

Dobrý den, dovolil bych si doplnit informaci k účasti armád jednotlivých států na cvičení Družba 86.
Podle generála Floriána Rygála (pokud se nepletu, byl v té době náčelníkem štábu ZVO), se cvičení kromě ČSLA a SSKV účastnili i vojáci MLA. Maďaři dorazili s velitelstvím divize a jedním tankovým plukem.
Přeji všem hezký rok 2017.
JaroslavJ
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2016, 08:43
Blog: View Blog (0)

Re: Poznámka k cvičení Družba 86

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 11 úno 2017, 20:01

Děkuji Vám za Vaši oprávněnou připomínku k účasti MLA na cvičení Družba 86. Sice mě to vůbec neomlouvá, ale pokud byste chtěl znát mé slabiny po dosažení 81 let svého věku, tak jenom poznamenám, že ve svém bytě 2+1 nevlastním žádný vojenský archiv, všechny podstatné dokumenty jsem předal KVH ČSLA. Protože podobných cvičení jako Družba 86 jsem absolvoval hodně, dopouštím se i nepřesností. Vaši připomínku mi dokonce potvrdila i vzpomínka, že jsem za cvičení obdržel od zást. NSBP MLA věcný dar-pistoli s věnováním. Nevzpomněl jsem si na to tento fakt proto, že v r. 1991 mi pistole byla zcizena z chaty . Jedině jakási má vojenská prozřetelnost zabránila mému soudnímu stíhání, protože jsem vlastnil potvrzení o tom, že jsem tuto darovanou pistoli nechal znehodnotit a učnit ji střelby neschopnou s potřebným oficiálním potvrzením. A když jsem se Vám přiznal ke všemu, tak ještě dovolte poslední moji omluvu za pozdní odpověď na Vaši připomínku (tech. závada na mém počítači)
Protože jste vzpomněl i gen. Rygála, byl bych rád, kdybyste se mi mohl zmínit o sobě, ale vůbec nemusíte.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron