Proč pan gen.Vacek neříká pravdu?

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Proč pan gen.Vacek neříká pravdu?

Příspěvekod J.Pechal » 18 říj 2017, 11:44

Vážený pane generále,
velice dlouho jsem váhal zda Vám odpovědět. Ve svém příspěvku,jsem pouze poukázal na problémy,se kterými se setkal před 45.roky po nástupu k vojenskému útvaru po absolvování vojenské školy a se kterými se setkávali i další absolventi v letech 1970-1980 ( v letech 1980-1990 už byly podmínky daleko lepší) všichni mladí vojáci s povolání včetně mé osoby.Vy jste z mého příspěveku vyvodil jediný závěr cituji: "... nemíním Vám vůbec vyvracet vaše špatné dojmy z vojenské služby, ústící až v naprostou nenávist i ke mně."Dále píšete opět cituji:" Pane Pechale, také já považuji, podobně jako Vy, za zbytečnou ztrátu času Vám odpovídat".Proto,by mě velice zajímalo,kde jste v mém příspěvku našel věty " o ztrátě času a nenávist k Vaši osobě".Ve svém příspěvku jsem pouze ukázal na dané problémy z Vaši odpovědi mi pouze vychází,že: Buď jste odpověď nepsal Vy osobně a nebo "Kritika ve Vás vyvolává pocit zoufalství,křivdy,ponížení i mírné zlosti".Pouze jsem uvedl,že jsem nikdy nečetl žádnou Vaši knihu.Pokud si dobře vzpomínám,tak během své vojenské služby jsme se potkali párkrát,a to jen služebně a nikdy jsme spolu žádný rozhovor nevedli a já jsem nikde Vás jako vojáka nekritizoval-možná se rozcházíme v názorech na politickou situaci (s tím jsem už měl problémy před rokem 1989) a v tom asi bude s Vaši strany ten největší zádrhel. Zde musím uvést dva příklady.Byl jsem na besedě s panem presidentem M.Zemanem a dnes už bývalým ministrem financí panem A.Babišem.Oběma jsem na rovinu řekl,že jejich politické názory,nejsou můj šálek kávy a proto nebudu nikdy číst jejich knihy,které na svých besedách propagovali.Oba dva nezávisle na sobě mi řekli cituji:.."Žijete ve svobodné zemi,kde můžete svobodně vyjádřit svůj názor a je jen na Vás,jaké knihy se rozhodnete číst."Nikde žádné slova o nějaké nenávisti!!
Pane generále,já jsem si nikdy nehrál na hrdinu ( u mě je hrdina ten,který umí říci a přijmout pravdu ať je sebetvrdší a nemusí se skrývat za určité výmluvy proč ....).Za svými názory jsem si vždy stál a byly vždy konzistentní.Už před rokem 1989 za mnou chodili soudruzi s VKR,zda bych s nimi nezašel na kávu,nebo drink.Má odpověď vždy byla stejná "Soudruzi já s tím nemám žádné problémy,ale musím Vás upozornit,že špinavou práci jsem nikdy nedělal ani nebudu dělat"Po roce 1990,za mnou opět přišli určití už pánové,zda bych jim nemohl něco říci o určitých lidech.Má odpověď byla už daleko tvrdší:"Pánové já jsem nepráskal před rokem 1989 a nebudu praskat ani po roce 1990" a tímto skončilo.Na rozdíl od jiných našich spoluobčanů a bývalých vojáku s povolání jak píšete z 60. tisíc vojáků z povolání v r. 1989,se můžu vždy svým nadřízeným a podřízeným,ale i kamarádům podívat s příma do očí,aniž bych je musel klopit.Ani jsem nepatřil k těm,kdo před listopadem 1990 vyhrožoval,jak se všemi zatočí,a po listopadu s nimi spolupracovali po odchodu s armády opět na ně útočili.Je smutné podívaná,jak bývalí vysoko postavení bývalí politruci,na Den veteránu kladou kytice k hrobům legionářu,kterým před roken 1989 nemohli přijít na jméno,nebo jak se bývalý příslušník zpravodajského oddělení armády se na této akci modlí atd,když se před rokem1989 se bil v prsa jaký on je tvrdý komunista.Když tito lidé neemigrovali tak proč já?Na rozdíl od nich, jsem byl vždy hrdým čechoslovákem a pokud by mě bylo dnes 19.let opět bych projevil svůj zájem o vstup do armády,vždy jsem zastával názor,že armáda má být apolitická a bez politruků. Je to můj soukromý názor, ale mě je tu dobře. Hlady netrpím, práci mám, nejsem sice nijak bohatý, ale rozhodně nestrádám. Moje osobní svoboda je rozsáhlá (řekl bych, že největší v historii našeho území). Nezažil jsem válku, nezažil jsem hladomor, epidemie. Můžu se účastnit správy věcí veřejných a můžu s vámi,ale ji s ostatními o tom diskutovat na veřejném fóru, aniž bych se musel obávat újmy za své názory.
Pane generále,opět opakuj,nevím jak jste dospěl k názoru na mou osobu ale myslím si,že naše setkání by ničemu nepomohlo,neboť naše názory a to hlavně na politiku jsou asi dosti diametrálně rozdílné. Jsem obyčejný občan a důchodce. Mám však vyhraněné názory na některé věci. Jsem kosmopolitní liberál, Havlista, pravdoláskař, intervencionalista a příznivec federalizace Evropy a hrdý Eurohujer. Jsem hrdý příslušník běsnící pražské kavárny, a teď už i sluníčkář. Nikdy jsem nikdy netrpěl nostalgi po starých zlatých časech! Zastávám též názor, že už by zde nikdo nikdy neměl svým občanům,znemožňovat číst noviny,nebo knihy,které si chtějí přečíst,nezakazovat dívat se na filmy,které by rádi viděli.Vždy jsem měl výhrady proti lidem,kteří měli plné ústa dělnické třídy a pracujících,ale nedokázali vyřešit ani problémy z jejich bydlením a ani jejich zásobováním.Ale osobovali si právo rozhodovat o jejich osudech a o životech jejich dětí.
Myslím si,že ten kdo prošel vojenskými posádkami Janovice nad Úhlavou,Stříbro,Lešany,Benešov,Týn nad/Vltavou,tak určitě ví o čem píši.Píšete, cituji ....."Myslím si, že jste měl oprávněně obavy, že bych se na Vás zeptal některého z tehdejších důstojníků?" Jména důstojníku,zde úmyslně neuvádím a to z jednoho důvodu.Je mi už dost přes 60.roků a většina těchto důstojníku bylo o hodně starších a bylo mi řečeno,že pokud nejsou účastníky debaty mám se tomu vyhýbat (ne každý má zájem,aby se o něm psalo ).Dále se zaštitujete a vyzýváte 60 tisíc důstojníku s roku 1989 aby se vyjádřili k mému příspěvku.Myslím si,že jste zde asi šlápl vedle.Z daného počtu vojáku s povolání se cca 20 tisíc po rozdělení republiky odstěhovalo na Slovensko.Ze zbývajicích 40 tisíc jich bylo cca 3/4 starších 35.roků. K tomu si připočtem 28 let od roku 1989 a vychází nám,že jsou ve věku 63 let a více- s velmi malým zájmem o počítače a nostalgii.A ti mladší 35 let přešli do české armády a dnes už mají jiné starosti a jiné weby.Web csla.cz,dnes už většinou slouží jako informační web,pro lidi zajímající se o vojenskou historií a službu v tehdejší ČSLA.Jen nevím,jak si lidé narození po roce 1980 vysvětlí Vaši odpověď na můj myslím si korektně napsaný přispěvek,kde mě obviňujete s věcí,které jsem nikdy nenapsal.Možná dospěji k názoru,že se před rokem 1989 nemohlo v ČSLA svobodně poukazovat na nedostatky,natož vyjádřit nějakou kritiku.To už,ale ponechám na samotných čtenářích.

Závěrem Vám přeji dobrou a veselou mysl.Neboť jak praví jedno indiánské přísloví:"Když nemá člověk klid v duši nemá nic."
J.Pechal
 
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2014, 00:43
Blog: View Blog (0)

Re: Proč pan gen.Vacek neříká pravdu?

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 23 říj 2017, 18:18

Pane Pechale! Neberte mé stanovisko jako nějakou kapitulaci našeho slovního střetu, ale je to asi opravdu zbytečné. Ponechte si své názory, ale nemyslete si, že jste mě o jejich správnosti přesvědčil. Žijme každý podle svého a s tou "jedině správnou pravdou"
Také já Vám přeji radost a štěstí v životě.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků

cron