Odzank ZVO

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Odzank ZVO

Příspěvekod písmo » 15 bře 2018, 17:44

Dobrý den,
prosím o informaci při jaké příležitosti byl udělován bronzový, stříbrný a zlatý odznak ZVO. Děkuji za info. P.s. prosím o foto v zaslaném tričku. Hezký den.
písmo
 
Příspěvky: 19
Registrován: 25 říj 2014, 23:27
Bydliště: Štětí
Blog: View Blog (0)

Re: Odzank ZVO

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 24 bře 2018, 14:40

Odpovím, ale prosím o určitou toleranci při nepřesnostech. Když jsem vykonával funkci velitele Západního vojenského okruhu (1985-87) a před tím i Náčelníka štábu, dospěl jsem k názoru, že služba u ZVO byla přece jenom trochu náročnější. Třeba v dodržování téměř minutové dosažitelnosti při bojovém poplachu, při době strávené při polním výcviku ve VVP atd. Napadlo mě tedy nechat zhotovit čestný odznak jeho příslušníka. Velmi rychle jsem našel pochopení u Vojenského historického ústavu ČSLA, který odznak navrhl a nechal zhotovit. Rozhodli jsme ve Velitelství ZVO udělovat bronzový za 5 let, stříbrný za 10 a zlatý za 15 let (?) služby u našeho okruhu a povolit jeho nošení na stejnokroji. Myslím, že se stal oblíbeným a správným oceněním nelehké služby.
Děkuji ještě jednou za tričko 1.tankového pluku 1. tankové divize. Příležitostně bych předal i fotografii.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků