Bezny den

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Bezny den

Příspěvekod leon777 » 11 srp 2018, 20:39

Dobry den, pane generale,

rad bych se Vas dotazal na to, jak vypadal Vas bezny den, kdyz jste vykonaval funkci velitele ZVO v Tabore?

Dale bych se Vas dotazal, zda jste mel moznost navstevovat mesto Pisek .... velitelstvi 4.armady popr. jak by jste hodnotil posadku Pisek v druhe polovine 80.let. Predem Vam dekuji za Vasi odpoved. Preji Vam prijemne letni dny.
Leon
leon777
 
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2015, 22:51
Blog: View Blog (0)

Re: Bezny den

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 24 srp 2018, 13:40

Bylo by asi trochu únavné pro Vás , abych líčil náplň své služby ve funkci velitele ZVO. Bylo nutné řešit denně stav, kontrolovat, pomáhat i zjednávat nápravu. Připravit a řídit štábní nácviky, velitelsko- štábní cvičení, taktická cvičení s vojsky, řešit i mimořádné události a ovlivňovat i jinak denní režim i organizovat průzkum na naší státní hranici Zabezpečovat bojové rozdílení, dosažitelnost hlavních funkcionářů atd. Mírově tedy velet devadesáti tisícům vojáků. Při takovém strohém režimu organizovat i takové úkoly, jakými byla pomoc národnímu hospodářství při sklizni sena, brambor, žňových pracích i jiných úkolech. Do toho potom jednou za čtyři roky příprava cvičenců vojenské skladby na Československé spartakiádě, nejprve každoročně, později každé 4 roky příprava a provedení slavnostní vojenské přehlídky v Praze a Bratislavě. Starat se o bojeschopnost 4500 tanků, 5000 děl a minometů, o využití a režim ve všech výcvikových prostorech.
Navštěvovat Písek nebyla možnost, ale povinnost, protože se tam nacházelo velitelství 4. armády, která spolu s 1. armádou v Příbrami tvořila hlavní sílu ZVO, válečně potom Československého frontu.
Snad to postačí, ale není to všechno a bylo by to asi opravdu únavné pro čtení a někdo nezasvěcený by mohl dospět i k názoru, že si to snad i vymýšlím.
Také já Váp přeji jenom všechno dobré.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník