Schvalování do vyšších funkcí ČSLA

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Schvalování do vyšších funkcí ČSLA

Příspěvekod ondrej » 25 pro 2018, 23:43

Dobrý den pane generále,

měl bych jeden dotaz ohledně kádrového pořádku pro vyšší funkce u ČSLA. Dočetl jsem se, že pro funkci velitele armády a výše bylo nutné, aby byl kandidát schválen předsednictvem ÚV KSČ. Mohl by jste tedy něco uvést k tomuto ? V nomenklatuře jakého stranického orgánu byly funkce velitel pluku a velitel divize ?

Pak bych měl jeden dotaz, který tak trochu souvisí s mým koníčkem. Nevzpomenete si jaké jste měl jako ministr národní obrany hodinky ( značka, typ...) ? Popřípadě, jestli byla nějaká značka nebo typ oblíbena u vojáků z povolání ? Děkuji za odpověď.
ondrej
 
Příspěvky: 7
Registrován: 07 led 2015, 22:24
Blog: View Blog (0)

Re: Schvalování do vyšších funkcí ČSLA

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 01 led 2019, 13:39

Vaše informace o nomenklatuře celkem odpovídají. Jistě pochopíte, že než došlo na stanovisko toho, kdo ustanovoval do funkcí, že k tomu vyžadoval i stanoviska i od té nejnižší instance. Schvalování od funkce velitele divize i pluku byla rovněž v kompetenci předsednictva ÚV KSČ, i když docházelo i k dílčím změnám v průběhu let.
Dlouho jsem měl hodinky PRIMA, později jsem si zakoupil v Tuzexu SEIKO. Jaké hodinky byly nejvíce používány vojáky z povolání, to si už nevzpomínám.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků