Vojáci ČSLA ve světě II

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Vojáci ČSLA ve světě II

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 21:15

Vážený pane generále,

ve svém předcházejícím dotazu jsem se neptal na zahraniční mise naší armády po roce 1989, kdy jste byl ministrem obrany, ale na působení našich vojáků v Iráku, Nigérii, Sýrii a na Kubě v době, kdy jste byl náčelníkem generálního štábu, tj. v letech 1987-1989. Můžete mi k tomu poskytnout nějaké infromace?

Děkuji za odpověď.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vojáci ČSLA ve světě II

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 21:21

Není žádný důvod, že bych chtěl něco zatajovat. Protože i v době, kdy jsem byl NGŠ, jsem snad o podstatných záležitostech, na které se ptáte, vše podstatné věděl, Vám mohu pouze zopakovat, že kromě našeho kontingentu v Libyii ČSLA žádné větší aktivity v tu dobu neměla. Z drobností snad to, že v rámci OSN jsme měli asi 3 důstojníky v Namibii, kde OSN zajišťovala situaci před vyhlášením její nezávislosti. Protože si třeba už něco nepamatuji, tak na Vaše otázky jsem požádal o stanovisko genpor. L. Kozlera, zástupce náč Správy. pro zahraniční vztahy, která mi byla podřízena. Ubezpečil mě i dnes, že nic podstatného v letech 87-89 se nekonalo. Mohu Vám případně na něho dát emailovou adresu. Pokud ani to by Vás neuspokojilo, doporučuji dotázat se do VHÚ AČR, kde určitě mají vše, co Vás zajímá. Více pro Vás těžko mohu udělat.Možná, kdybyste uvedl, proč Vás takové maličkosti zajímají, tak bychom se mohli snadněji dopracovat Vašeho uspokojení.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků