Dobrý večer,

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Dobrý večer,

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 21:17

můj dotaz zcela určitě nebyl položen s úmyslem být sedmistým, ale jestli se tak stalo, tak Vám blahopřeji k četnosti tazatelů. K vaší poznámce o správnosti hodnocení aktuální situace..nikdo není jasnovidec, kromě lidí typu Kalousek a spol., ale vrtá mi hlavou otázka použití chemických zbraní resp. konkrétní otravné látky v Sýrii..je všeobecně známo, že Sověti ve výzbroji preferovali soman a tabun, US Army sarin...viz kazetová náplň rakety Honest John..Syrské vedení je orientováno na pomoc ze strany Ruska..tradičně..a najednou komisaři z OSN objevili v Sýrii použití sarinu...kde se tam asi vzal, když opozice je podporována (krátkozrace) ze strany lidí blízkých USA?? Hodnocení této situace svádí k jasnému závěru..jenomže masmediální oblbovadla jsou v rukách jiných lidí...takže kdo ví, alespoň tuší, že ví, je z toho, co se dnes ve světě děje a prezentuje poněkud zděšen..už abych byl na Perštýně ...(to je u nás v Liberci místo vedle krematoria a říká se mu rozptylová loučka...) No, abych nebyl tak pesimistický, ještě si tady dole pod kopcem dopřeji pár škopků s mým pejskem, coby doprovodem..a připiju i na Vaše zdraví..mějte se hezky...
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Dobrý večer,

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 21:22

S mojí poznámkou, kolikátý jste byl v pořadí jsem nesledoval žádné výhrady proti Vám. Necítím se jako odborník na chemické zbraně, protože těm jsem více rozuměl pro případ ochrany proti nim. Sám jsem nikdy nemusel přijímat žádná rozhodnutí na cvičeních či ŠN o jejich použití, protože s tím se u nás nepočítalo. Oproti Vám ani neznám, na které BCHL se více soustředili Sověti a na které Američané. Sám se z pohledu vojensko politického na jejich použití přikláním k názorům, že by bylo zcela chybné a zbytečné rozhodnutí syrských vládních vojsk použít je v době, kdy měli zcela jasnou bojovou převahu nad opzicí. Ta se k chemickým látkám mohla dostat při bojových akcích, ale pokud by je nezískala i s prostředky dopravy na cíl (třeba dělostřelckými granáty), těžko by je mohla tak použít. Z toho ale vyplývá, že je mohla dostat od těch, kteří s jejich odporem proti režimu souhlasí a mají zájem na jejich vítězství. Potom připadají v úvahu především USA, ale i jiní jejich spojenci. Těžko se dobrat nějakých jednoznačných závěrů, dokud fakta nejsou přesvědčivá. A výzvědné služby v tom sehrávají ze všech stran tu nejdůležitější úlohu.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků