Poměry v ČSLA

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

Poměry v ČSLA

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 21:19

Dobrý den,

hezké předvánoční období Vám přeji...

V duchu jsem se musel pousmát nad Vaší odpovědí na dotaz nicku Vojcechovský ohledně národnostních rozporů uvnitř ČSLa..VYBRUSLIL JSTE VELICE HEZKY A POPRAVDĚ..Od 15-ti jsem byl ve školách a útvarech ČSLA a nikdy jsem nepociťoval nějakou národnostní zášť mezi mými spolužáky a spolupracovníky. To jen ti mladí pseudohistorici nebo (nechci urazit p.Vojcechovského) snaživci nových hodnot, se snaží hledat jehlu v seně, kde ani v kupce,ani na zemi nikdy nebyla. Mých spolužáků bylo řekněme X (abych nebyl snadno identifikován) a můžu Vám říct, že po střední škole a čtyřletém spoluprožívání všech strastí a radostí nepřetržitého života (kromě jednoho měsíce prázdnin ročně, který jsme stejně využívali ke společným vandrům a vzájemným návštěvám) se z naší náhodně vytvořené, nikým z nás vytvořené skupinky chlapců stala parta velice blízkých lidí, kteří se vzájemně ovlivňovali v průběhu další vojenské služby setkáváním při různých příležitostech a vzájemně se podporující a slovensky se to řekne "žičlivou" skupinkou lidí, roztroušenou po celé republice československé, později v současné době po celém světě ,stala skupina lidí, kteří se myšlením dá označit BRATŘI...nejvíce jsem to pocítil nedávno, když jeden z nás odešel a všichni jsme brečeli stejně...pro p.Vojcechovského jeden slovensky, druhý česky...

Hezky se mějte, krucinál...
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Poměry v ČSLA

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 21:24

Nemám snahu lhát za každou cenu. Každému z nás se mohly vztahy mezi Čechy a Slováky jevit v životě různě a mohli být i takoví vojáci, kterým se můj názor líbit nemusí, protože si prožili něco "svého". Váše životní zkušenost ze vztahů je mi samozřejmě příjemná a snad to nepíšete proto, abyste mi udělal radost. To bych nechtěl, protože to k životu už nepotřebuji.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron