generálmajor Štefan Gombík

Náčelník generálního štábu ČSLA (1987-1989) odpovídá na Vaše dotazy.

generálmajor Štefan Gombík

Příspěvekod z archivu » 03 zář 2014, 21:47

Dobrý den,pane generále koupil jsem si uniformu generálmajora Štefana Gombíka a chtěl bych se zeptat jestli o něm něco nevíte nebo jaké s ním máte zkušenosti.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: generálmajor Štefan Gombík

Příspěvekod Arm Gen VACEK » 03 zář 2014, 21:52

Generála Š. Gombíka jsem poznal až jako NGŠ, kdy jsem byl pověřen i úkoly u PVOS, potom i jako ministr. Byl v posledních letech před rozpadem ČSSR velitelem 3.divize PVOS v Žatci. Na funkci byl solidně připraven, když vystudoval na sovětské letecké akademii v Moninu, později i na VA-GŠ OS SSSR v Moskvě. Byl dobrým stihacím pilotem, protože při výběru na kosmonauta se spolu s Remkem, Pelčákem a Klímou dostal do úzkého výběru asi ze 170 adeptů. Za krátkou dobu ve funkcích, které jsem uvedl, jsem s gen. Gombíkem neměl žádné služební rozpory. Snad jediné, co bych mu mohl vytknout bylo, že natolik miloval stále létání, že trochu více času mohl věnovat celkové své řídící práci u divize. Nově se tvořivší Armáda SR ho přesvědčila, aby se vrátil do významných funkcí na Slovensko, což jsem mu ani nezazlíval a ani jsem na to už neměl žádný vliv. Další jeho funkce můžete zjistit samozřejmě na internetu.Za případné nepřesnosti se předem omlouvám.
Uživatelský avatar
Arm Gen VACEK
 
Příspěvky: 812
Registrován: 29 srp 2014, 16:08
Blog: View Blog (0)


Zpět na Armádní generál Miroslav Vacek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků