Výsadkáři v akci

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

Výsadkáři v akci

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:52

Dobrý den, zajímalo zda máte informaci, případně můžete prozradit, jestli byli naši výsadkáři (ČSLA) využiti v nějaké reálné akci. V tisku jsem např. narazil na článek, o plánovaném vysvobození A.Dubčeka v roce 1968, ale nakonec se to neuskutečnilo. Myslíte si, že by takováto akce byla reálná?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Výsadkáři v akci

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 21:53

Není co prozrazovat, k nasazení našich výsadkářů ( ČSLA ) " díky bohu " nedošlo. Pokud se domníváte, že je, nebo bylo možné provádět jakoukoliv činnost bez politického rozhodnutí a rozkazu nadřízeného stupně, tak odpovídám, NE. Armáda je, byla a bude mocenským nástrojem politického vedení států, nebo jejich aliancí. Voják musí poslouchat a následně splnit rozkaz !!!.

Situace, která provázela úvahy o použití příslušníků 7. vp ZU v Holešově je vcelku usokojivě popsána v knížce vydané v r. 2008 městem Holešov. Výsadkáři byli připraveni, realizace akce se ukázala být nereálnou vzhledem k celkové situaci. Nebylo asi vojáka, který by se nechtěl bránit.

Mě bylo 27 let a byl jsem velitelem výsadkové roty. Pod dojmem událostí v letech 1938 - 1939, které prožil můj otec jako voják, jsem měl" horkou hlavu ". Rozkaz však nepřišel a zbytek už asi znáte ? Tolik moje odpověď. Váš Čejen
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků