Leopoldov

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

Leopoldov

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:52

Dobrý den. Rád bych se Vás zeptal na nasazení výsadkářů dne 28.března 1990 při potlačení vzpoury vězňů v tehdejším Útvaru nápravné výchovy III.NVS Leopoldov na Slovensku. Tehdy došlo k nasazení celkem 153 výsadkářů. Mělo se jednat pouze o důstojníky a praporčíky. Měli podpořit zákrok Útvaru rychlého nasazení FMV. Určitě se jednalo o výsadkáře z Prostějova. Zajímá mi, zda tam byli přítomni také výsadkáři z Chrudimi, zda se jednalo skutečně jen o důstojníky a praporčíky, jakou měli výzbroj, jaký prapor z Prostějova tam byl nasazen a celkově mi zajímá více informací o tehdejším úspěšném zákroku výsadkářů. Děkuji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Leopoldov

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 21:53

Vaše detailní znalosti jsou až překvapivě přesné, není mi jasné proč potom ty " legendy" ? Já jsem už v PV nesloužil od r. 1976,. Z doslechu vím, že akci v Leopoldově koordinoval plk. Sámel ( náměstek FMV ). Byli tam jen příslušníci z Prostějova a to bez ohledu na hodnosti , byla to organická jednotka, která to nevím. Tvořili zajištění zasahujícím příslušníkům URNy a podíleli se na střežení a transportu pochytaných vzbouřených zločinců. Bylo nebezpečí, že by jim mohli přijít z vnějšku na pomoc jejich ....., Výzbroj pokud vím byla standartní ( Sa - 58 ). Chrudimští výsadkáři se této akce nezúčastnili.
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron