Bolo to naozaj tak alebo to boli len také...

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

Bolo to naozaj tak alebo to boli len také...

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 16:53

Keď som slúžil v rokoch 87-89 v Prostejove tak som sa od jedného poručíka (ktorý bol degradovaný z majora) dopočul, že keď boli naši výsadkári na cvičení v Sovietskom Zväze tak vraj dopadli katastrofálne. Kvôli tomu bol ten pôvodne major degradovaný. Toto mám len z ústneho podania od toho bývalého majora a konkrétny rok cvičenia neviem. Ale čo som si ja všimol (lebo sme s paragánmi mali spoločné kasíno) tak sa venovali naši paragáni z 22. pluku najmä teoretike o zbraniach než zoskokmi alebo inými praktickými tréningmi. Možno som len na nich príliš kritický ale keď k nám prišli sovietskí paragáni tak naši sa im v ničom ani nemohli vyrovnať. Bolo to naozaj tak alebo to boli len také...čierne chvílky tohto útvaru? Ďakujem.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Bolo to naozaj tak alebo to boli len také...

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 21:56

Odpovídám na jiném místě. Jen podotknu, že srovnání, tak jak si jej představujete není možné bez pravidel a soutěže. Když potom naši z Prostějova v roce 1991 na soutěži NATO porazili " celý západ " a udělali doslova díru do světa, nepředpokládáte, že by se to stihli " teoreticky naučit " a potom v praxi předvést. Naše příprava byla jak fyzicky, tak psychicky náročná a vyžadovala připravené jednotlivce a stmelené kolektivy, které by neprodali " svoji kůži " lacino. Byli jsme a zůstáváme československými výsadkáři.
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron