22.výsadkový pluk ČSLA Prostějov

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

22.výsadkový pluk ČSLA Prostějov

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 21:08

Dobrý den. Rád bych se Vás zeptal na to jakým způsobem řídila Zpravodajské správa GŠ ČSLA 22.výsadkový pluk v Prostějově, jaké úkoly pro ní zmíněný pluk plnil a jak probíhala mezi nimi výměna informací? Také bych se rád něco dozvěděl o způsobu prověřování a kontroly 22.vp Prostějov ze strany VKR? Děkuji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: 22.výsadkový pluk ČSLA Prostějov

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 21:59

Na druhou část otázky Vám odpovím rovnou : NEVÍM. Nesetkal jsem se v průběhu svého působení s kontrolou a prověřováním ze strany VKR. Prováděla se tak, aby nebyla " na očích ". Existovala povinnost každého příslušníka ČSLA hlásit podezřelé okolnosti a jsem přesvědčen o tom, že jsme byli těmito orgány sledováni. Měli to v popisu práce?!

První část otázky je pro mne obyčejného velitele roty také nad rámec. Pokud vím, úkoly byly plněny podle ročního plánu. JehO základ byl stanoven před plánováním výcvikového roku. Byly určeny termíny a místa plnění důležitých úkolů, jako prověrky, vyvedení do VVP, účast na cvičeních ap. Ty pak byly zapracovany do ročního plánu útvaru a upřesňovány na jednotlivé měsíce. Příslušníci ZS MNO, nebo ZS ZVO, podle toho komu jsme zrovna podléhali v určených termínech prováděli prověrky výcviku, výchovného procesu, dodržování vojenské kázně a dalších sledovaných oblastí. Nešetřili nás a byli nároční. Úkoly pro nadřízený stupeň zřejmně vycházely jen z výcvikových úkolů a výměna informací byla záležitostí úzkého štábu a velení.
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků