Průzkum na SH

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

Průzkum na SH

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 21:21

Pane podplukovníku, děkuji Vám za informace o úkolech průzkumníků na státní hranici. Můj dík patří také uživateli pod názvem jafor, který poskytl vynikající doplňující informace. Ve Vašich odpovědích oba shodně uvádíte, že tehdejší průzkumné hlídky používaly výstrojní doplňky Pohraniční stráže. Ptal jsem se na to několika důstojníků PS a o ničem takovém nevědí. Takže mi zajímá, zda hloubkový průzkum ČSLA měl výstrojní doplňky PS k dispozici, včetně čepice PS s černým pruhem a štítkem, nášivek a odznaků PS ve svých výstrojních skladech nebo je dostával až na příslušné rotě Pohraniční stráže k zapůjčení pro své úkoly na státní hranici? (Pro Vaši informaci úsek státní hranice v okolí Českých Velenic jak ho uvádí uživatel jafor dobře znám. Tam to skutečně bylo velmi složité. Také byly samozřejmě určité rozdíly mezi státní hranicí se SRN jako členem NATO s vojsky USA na svém území a neutrálním Rakouskem). Děkuji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Průzkum na SH

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 22:04

Měli jsme k dispozici výstrojní součástky PS u útvaru ve výstrojním sladu a pro účely "demarkace" jsme si je půjčovali.
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků