Vaky vz.62

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

Vaky vz.62

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 21:40

Takže vaky vz.62 měli záklaďáci? To jsem nečekal.Můžu se zeptat proč záklaďáci přestaly použíat osobní vaky pro výsadkáře, A proč také fasovaly důstojnický spacák?
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Vaky vz.62

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 22:09

Naši vojáci měli různá privilegia. Nebyli to " normální " vojáci. Byli připravováni k samostatné, odpovědné a iniciativní práci v hloubce týlu protivníka. Proto měli i některé výhody. Našich vojáků nebylo tolik a tak se pro ně dělala opatření i v rámci armády . Měli pokud si to zasloužili na příklad 10 + 3 dny dovolené, ty 3 dny se dávaly "za zásluhy ". Měl jsem na to " cenník ", jehož pravidla si vojáci odhlasovali. Měli jinou stravu a běda, kdyby ji nedostali. Ve vzpomínce na spartakiádu 1975 to možná " uvedu ". ( jak jsem vytáhl kuchaře přes okenko ? ) " třeba se to tak bude jmenovat.

Vaky pro výsadkáře " zmizely " s 22. vb v r. 1969. Při vytváření nových jednotek 22. výsadkového pluku jsme dostali všichni rovnou vaky vz.62. Uzamykaly se starými lankovými uvolňovači od vyřazených padáků. Největší problém byl s jejich uložením. Na chodbách u každé roty byly klecové sklady a v nich po 45 vacích pro každou rotu. Ještě ke spacákům.

Pokud byli vojáci v kasárnách, měl každý svůj spacák. Při vysazení pětičlenné skupiny se braly nejvýše dva vaky a ty se " půjčovaly". " Hygieno zavři oči", ale alespoň trochu se vyspali. Ptejte se, vzpomenu si na staré časy a rád. I s těmi, kteří je prožili a vzpomínají kupodivu rádi a jsou hrdi na to co se naučili a co dokázali.
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron