Spolupráce 3

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

Spolupráce 3

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 22:19

Dobrý den, pane podplukovníku. V rámci spolupráce s výsadkáři mi ještě zbývá se Vás zeptat na poslední věc. Zajímá mi jaká probíhala spolupráce s výsadkáři ostatních států Varšavské smlouvy - NDR, Polska, Maďarska, Bulharska a Rumunska. V jedné z minulých odpovědí jste psal, že byla určitá forma spolupráce s výsadkáři SSSR a Polska. Zajímá mi, zda probíhala nějaká forma spolupráce s výsadkáři NDR? U nich bylo několik zajímavostí. Například používali podobný typ červeného baretu jako naši výsadkáři a také v případě válečných operací by asi bylo složité jejich případné nasazení proti tehdejší SRN - Západnímu Německu. Jejich nasazení Němci proti Němcům by zřejmě nebylo jednoduché. Ostatní státy Varšavské smlouvy kromě Maďarska také měly své jednotky námořní pěchoty. Spolupráci s výsadkáři bývalé Jugoslávie, která stála mimo strukturu VS nepředpokládám. V úvahu připadá ještě možnost alespoň výměny informací s výsadkáři Kuby, Severní Koreje a Mongolska. Máte pravdu v tom, že srovnávání úrovně výsadkářů jednotlivých států je těžké, ale myslím si, že naši výsadkáři patřili z těchto států mezi nejlepší. Můžete mi prosím o tom napsat nějaké informace? Děkuji.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Spolupráce 3

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 22:25

Ano, my jsme také tvrdili, že patříme mezi nejlepší. Je však skutečností, že přímé srovnání formou soutěží probíhalo jen na poli sportovním. U nás se na začátku šedesátých let připravovalo armádní výsadkářské družstvo Vietnamské lidové republiky. Návštěvy které Vás zajímají se odehrávaly především na vyšší úrovni, než byly útvary, které se zabývaly přímo výcvikem a výchovou. Je mi znám pouze jeden případ, kdy vojáci základní služby a nižší důstojníci, přímo navštívili Poláky. Kontakty s NLA NDR a třeba Bulhary byly pouze na oficielním základě ( generalita ZS ). Asi bych někde v archivu nalezl několik fotografií dokládajících moje tvrzení. Tak někdy příště ve složce fotografií. ? !
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron