Kanady v zimě

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

Kanady v zimě

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 22:21

Dobrý den pane podplukovníku,

po dnešní zkušenosti se chci zeptat, jak jste řešili smekání kanad na udusaném sněhu/ledu na místech, která nebyla odklizena nebo posypána štěrkem/pískem/popelem apod? Jistou šikovnost a schopnost udržet balanc od jdoucího samozřejmě předpokládám jako základ prevence pádů.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Kanady v zimě

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 22:27

Nevzpomínám si na nic mimořádného proti smekání na ledu a sněhu. V zimě jsme hodně cvičili na lyžích. Samozřejmě mimo Prostějov. Při tamní nadmořské výšce prům. 250 m.n.m., tam byla zima vzácností. Jezdili jsme do hor a tam se učili zvládat i extrémní stavy. V Orlických horách na nás jednou padl „ ledovec „ To jsem musil vyhlásit zákaz vycházení ze zemljanek a přerušit výcvik. Při tom když jsem se pokusil vyjít sám před ubytovnu, hodil jsem taková „ kopyta „ a rozřízl si dlaň o ledovou tříšť, že jsem musil uznat, že to nejde. Dokud se neposypaly chodníčky popelem z kamen, tak kluci seděli a měli teorii. Zpřetrhaly se i el. vedení a nebýt toho, že jsme měli s sebou centrály, tak nevím. Opraváři se k nám dostali až za tři dny. Cvičili jsme i takové věci, že jsme vojákům „ sebrali " na několik hodin kanady a donutili je řešit obuv náhradními prostředky,. ( dráty, provázky, hadry, igelit a p. )
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků