zápočet rokov

vše o výsadkářích a průzkumnících ČSLA

zápočet rokov

Příspěvekod z archivu » 17 zář 2014, 22:33

Dobrý deň pán pplk.v.z.,

volám sa jaroslav Laštík a poznám Vás už len z rozprávania kolegov z VÚ 2524 Jindr.Hradec,kde som slúžil ako vojak z povolania.Po Vašom odchode prebral funkciu NVPP vtedy ešte ktp.Josef Maloň a po jeho odchode do Krumlova ja až do doby zániku útvaru.S týmto súvisí aj moja otázka-funkcia výkonného výsadkára je spojená s dvojnásobným zápočtom odslúžených rokov,čo mi bolo pravidelne uverejňované v útvarovom rozkaze veliteľa útvaru.Zápočty mi boli vpísané do osobnej karty doby služby.Pri odchode do zálohy(v tej dobe som už slúžil u ASR) mi však zvýhodnená výsluha rokov nebola započítaná s odôvodnením,že som mal aj bez tohoto zápočtu odslúžených viac ako 15 rokov služby-a tým nárok na výsluhový dôchodok.Viem,že legislatíva je možno iná ako u vás,no nepochybujem že máte relevantné informácie k mojej otázke.

Za odpoveď Vám ďakujem a prajem pevné zdravie.S pozdravom kpt.v z.Jaroslav Laštík,Lipt.Mikuláš
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: zápočet rokov

Příspěvekod CEJEN » 17 zář 2014, 22:39

Milý Jaroslave, jsem rád, že jsi si na mne vzpoměl a rád bych Ti pomohl. Pamatuji si, že do r. 1993 se všem kdo plnili seskoky a prošlo jim to rozkazem a bylo zapsáno na zvláštním výkaze u Petroce, se počítaly roky na funkci za dva normálně odsloužené. Při odchodu do důchodu se pohyblivá složka důchodu zvyšovala o 1, 2 % za každý rok. Jestli to má vliv na zvýšení výsluhového přízpěvku si neodvažuji tvrdit. Doporučuji Ti abys na Slovenské Ministerstvo obrany - právní oddělení, vznesl dotaz ve kterém jim napíšeš to co mně a pokud možno doložíš kopiemi dokladů. Já bych to tak udělal. V každém případě dej vědět jak to dopadlo. Podařilo se mi najít Igora Jakubka, žije v Minsku ( bělorus. ). Doufám, že sleduješ www.csla.cz.? Čep.
CEJEN
 
Příspěvky: 124
Registrován: 17 zář 2014, 15:00
Blog: View Blog (0)


Zpět na Podplukovník Petr Čejka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků