Střelba ze světlice ?

Fórum věnované zbraním ČSLA

Střelba ze světlice ?

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:48

Ahoj

Napíšu sem takové tvrzení a vy mi prosím řekněte jestli uvažuju správně či ne.

Takže signálka jako taková je zbraň kategorie B tudíž na zbrojní průkaz. Ovšem munice do ní se řadí pouze do pyrotechnické třídy zkupiny 1 (T1) (což je vlastně stejná pyrotechnika, která se používé o silvestra jen je nejnebezpečnější tudíž je od 18ti let) a teď teda když vystřelím například zrovna o silvestra na vlastní zahradě ze světlice, tedy Bčkovou zbraní do vzduchu munici která je ale volně prodejná od 18ti let, porušil jsem zákon nebo ne ? (samozřejmě počítejme s tím že držím ZP zkupiny B)
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Střelba ze světlice ?

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:48

Na Silvestra by to asi nikdo neřešil - kdyby měli odpovědné orgány zjišťovat, kdo střílí zábavní pyrotechniku a kdo signální náboje ráže 26,5 mm, tak se z toho posmějou. Za jiných okolností by se střelba měla řídit nějakými pravidly - dočasná střelnice apod.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Střelba ze světlice ?

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:48

Dle zákona lze ze zbraní kat. B střílet pouze na střelnicích a na místech kde má držitel zbraně k tomu oprávnění (např. myslivec v honitbě). Ze zbraní kat. D (od 18ti let) lze kromě historických zbraní střílet všude kde nedojde k ohrožení života, zdraví a majetku. Z toho mi vychází že světlici na silvestra vystřelit můžeš (pokud tedy je to kat. D) ale nesmíš ji vystřelit z pistole na světlice která je B, ze které můžeš střílet jen na střelnici. Čili zákon ve své skvělosti ti nedovoluje vystřelit z pistole ze které je odpálení poměrně bezpečné, ale nabádá tě k tomu, aby jsi to chytl do kleští a nějak krkolomně to odpaloval hřebíkem.

Podobná věc je řešena zde:
http://www.rucevzhuru.cz/poradna/3/d_20070319.htm
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: Střelba ze světlice ?

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:49

Ano, mám stejný názor a i na foru střelectví.cz kam jsem tento dotaz poslal se lidé také přiklání k tomu že "jsem" zákon porušil.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků