"Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Fórum věnované zbraním ČSLA

"Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:58

Ahoj

Jsem rád že většině zbrojovek došlo že když z oblíbených armádních automatů udělají "civilní" polouatomaty které budou pro normální držitele ZP přístupnější, tak se budou hezky prodávat. Tak například již zde zminovaný Dragunouv a jeho civilní podoba Tigr a Tigr II a nebo americká M4 a její civilní verze AR-15. A proto jsem rád že ani naše zbrojovka nezahálela a začala vyrábět CZ 858 tyto poloautomaty Samopalu vz. 58. A proto me taky potěšilo že Pavel Kupec začal z automatických vz. 61 dělat poloautomaty Scarabeus 06. Dost se dá vyčíst na stránkách samotného výrobce: http://www.puskarstvi.cz/start.html Cena zbraně se bohybuje okolo 9 000Kč - 9 500Kč. Jinak bych se chtěl zeptat jak produkci hodnotíte vy sami a zda třeba máte zkušenosti se střelbou z této zbraně.Předem díky moc
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: "Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:58

Osobně myslím že v době kdy získat výjimku na automat není tak zcela snadné, je to dobrá myšlenka a hodnotím ji velice kladně. Ať již vznikla ze soucitu k těm co touží mít nějaký ten parádní kousek ve své sbírce a nejen ho oprašovat (zavařenky) ale i si z něj sem tam na střelnici prásknout a nebyla jim schválena ona výjimka, nebo to bylo čistě ze zištných důvodů ( penízky a zase penízky).

Někdo by mohl namítnout že automat je automat. Ano, to je jistě pravda, ale na mnoha střelnicích mají se střelbou dávkou neřešitelný problém a pak také ta spotřeba munice a tedy cena za ní... poloautomat je pak jasnou volbou :o)
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: "Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:58

Střelba dávkami je plýtvání munice. Škorpion má vzhledem ke svým rozměrům a hmotnosti docela velký zdvih a to má zpomalovač kadence. Na 25 m v terči leží max. 3 - 4 zásahy (alespoň dle mé osobní zkušenosti, někdo ramenatější může mít lepší výsledky), zbytek jde nad. Kladem Škorpionu je malý zpětný ráz, ramenní opěrku lze opřít o tvář.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: "Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:58

vážne nad kúpou tej zbrane uvažujem,počas služby u armády som s nín nie raz strielal ako pištol je Škorpion prvotriedny.Len či nebude problém so zapísaním do ZP.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: "Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:58

Scarabeus je zbraní kategorie B určené pro sportovní účely a neměl by být žádný problém s pořízením na ZP, alespoň v ČR. Na SLovensku si myslím to bude ještě snadnější. Horší by to už bylo u nás se Škorpionem, protože ten spadá do kategorie A a ta je jen na vyjímku PČR a to většinou ne zrovna všude dávaji jen tak.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: "Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:59

Cena není vysoká

PS: známý co byl na vojně u pohraničářů říkal, že tam byli vojáci, kteří se se Škorpikem strefil kdykoliv do čehokoliv.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: "Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:59

Škorpiony si chválil snad každý. Scarabeus sice není úplně totožný či podobný Škorpionu jako např. SA58 a Tactical, ale v recenzích co jsem četl ho též chválí, i když jsem narazil i na nespokojený komentář co se týká zpracování některých dílů. Každopádně je to supr alternativa pro každého, kdo by rád měl doma Škorpiona, ale má problém se získáním vyjímky. Navíc je to myslím za velice rozumnou cenu.
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)

Re: "Civilní" Škorpion - Scarabeus 06

Příspěvekod z archivu » 14 zář 2014, 15:59

Jak se říká" nic nového pod sluncem". Když jsem působil po skončení občanské války v zemích bývalé Jugoslávie po roce 1995 na územích těchto států, setkal jsem se zde ve výzbroji bývalé jugoslávské armády a tím ve výzbroji všech zůčastněných států býv. SRJ s SA- 61 na který jsem nejprve samozřejmě "zíral" ,kde se tu vzal,než mi bylo vysvětleno,že Česká zbrojovka prodala licenci na výrobu SA- 61 jugoslávské zbrojovce Crvena Zastava /zbraně CZ/, která ho vyráběla ve velkém množství jako pistoli, tedy poloautomat a všechny strany zúčastněné v občanské válce si ho vychvalovaly jako pistoli ČZ a byla sní velká spokojenost.Takže mohu osobně potvrdit,že škorpion prošel testy ve válce, bohužel v té nejhorší.- občanské,ale s velkou popularitou na obou válčicích stranách. jafor
z archivu
 
Příspěvky: 4384
Registrován: 29 srp 2014, 16:04
Blog: View Blog (0)


Zpět na Zbraně ČSLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků